Вівторок, червня 18, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Мить. Жовтень - 2015

Адміністрація університету

Зустрілася із керівництвом Студентської ради студмістечка та представниками студентських рад гуртожитків. Зі студентами спілкувалися проректор, доц. А. М. Удод, голова Первинної профспілкової організації студентів, аспірантів і докторантів С. С. Махновський та директор Студмістечка М. Г. Рева. Було підбито підсумки кампанії з поселення студентів та проведених робіт з благоустрою гуртожитків. Обговорено нагальні проблеми: ремонту окремих гуртожитків, покращення побутових умов, придбання спортивного інвентарю, утеплення приміщень та енергозбереження в зимовий період. С.С.Махновський наголосив на можливості оформлення субсидії для студентів − адресної безповоротної допомоги держави зі сплати житлово-комунальних послуг.
ЧИТАЙТЕ в наступному номері матеріали, присвячені і розмові на даній зустрічі і про студентське самоврядування у колективі університетського загалу.

Державними нагородами

з нагоди Дня працівників освіти України за значний особистий внесок у розвиток національної освіти, підготовку кваліфікованих фахівців, багаторічну плідну педагогічну діяльність та високий професіоналізм освітян Каразінського університету відзначено: І. М. Гельфгата − «За заслуги» І ступеня, С. О. Ліфиця − «За заслуги» ІІ ступеня, А. В. Лисакевич − орденом княгині Ольги ІІІ ступеня, а також відзначено декана філологічного факультету університету Ю. М. Безхутрого орденом «За заслуги» ІІІ ступеня. Директору Центру довузівської освіти університету доц. В. І. Чеботарьову присвоєно почесне звання «Заслужений працівник освіти України», старшому викладачу факультету математики та інформатики О. С. Щербині − почесне звання «Заслужений вчитель України».
ЧИТАЙТЕ в наступних номерах інтерв’ю із лауреатами. Не пропустіть.

Триває обговорення

Проекту нового Статуту Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Документ окреслює основні напрями діяльності та завдання університету, обсяг його цивільної правоздатності, повноваження засновника − Кабінету Міністрів України, права та обов’язки ректора щодо управління університетом, концепцію освітньої діяльності та організації навчального процесу; визначає сутність та повноваження органів громадського самоврядування, учасників освітнього процесу, завдання і  напрямки наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності, джерела надходження та порядок використання коштів і майна університету, порядок звітності, контролю за здійсненням фінансово-господарської діяльності тощо. Викладачі, співробітники, студенти вносять свої пропозиції в електронному, друкованому чи будь-якому іншому вигляді. Встигніть порадитися до 8 листопада.

Виступив ректор

На 12-му засіданні Національної ради реформ за участі Президента Петра Порошенка, Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка та голови Верховної Ради Володимира Гройсмана, під час якого було розглянуто питання реформи освіти. П. О. Порошенко зазначив, що стан освіти в країні є кращим, ніж в інших сфер: «До топ-500 міжнародного рейтингу найкращих університетів світу увійшли й українські вищі навчальні заклади. Також згідно з останнім звітом Світового економічного форуму Україна посідає 34 місце серед 140 країн світу за показником рівня освіченості населення. Освітяни давно визначилися з вектором реформ та приєдналися до Болонської системи, що стало першим етапом у цій справі, а ухвалення Закону України «Про вищу освіту» − наступним важливим кроком». С. В. Квіт представив аналітично-оглядову доповідь про загальний стан освіти в Україні.