Понеділок, липня 15, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Від нашого власного кореспондента

Подвійне поповнення

ВІД РЕДАКЦІЇ Продовжуємо нову рубрику. Тут у нинішньому навчальному році ми плануємо розказати вам про цікавинки, з якими зустрілися наші кореспонденти влітку під час канікул всюди, куди закидало наших кореспондентів. Чекаємо і від наших шанованих читачів цікавих заміток.  Наш кореспондент Анна КОЗЛОВА цього літа побачила надзвичайно цікаву подію у рідному Харкові. У харківському дельфінарії Nemo відбулися одразу дві радісні події − народження дельфіняти та морського котика.

ГОНЧАРЕНКО Кирило, арт-директор дельфінарію Nemo:

− Розкажіть про народження дельфіняти.

− Цього разу пологи проходили важко. За два дні, 15-го червня, Віта, мати дельфіняти, відмовилася від їжі, після чого тренери та ветеринари вирішили робити обстеження. Ми зателефонували Світлані Олександрівні ГОРБУНОВІЙ-РУБАН (заступник міського голови з соціальних питань) і вона нам допомогла, підключила найкращих акушерів та гінекологів Харкова, відбувся консиліум на якому прийняли рішення робити УЗД-обстеження. Містом було надано апарат. Ми зробили УЗД та побачили, що є проблеми. 16 червня ми стимулювали пологи за допомогою таблеток і 17-го червня о 4.17 Віта народила здорового малюка. В Інтернеті є відео. Народжувала достатньо швидко, протягом 20 хвилин. Дитинча здорове, одразу виплило і зробило перший ковток повітря самостійно (зазвичай батьки-дельфіни допомагають у цьому своїм новонародженим і підштовхують їх до поверхні). Протягом двох тижнів здоров’я Віти прийшло до норми і тепер все чудово.

− Розкажіть про батьків дельфіняти

− Дельфіни мати − Віта, батько − Геша. Це пара, в якої це дельфінятко вже не перше − першою була Єва, два роки тому. Це пара найдосвідченіших та найздібніших дельфінів, які в нас працюють.

− Розкажіть про дельфінятка. Чи обрали вже ім’я?

− Ім’я ми вже обрали − в нас проходив загальноукраїнський конкурс. До речі, стать делфіняти ми визначили одразу − за допомогою апарату УЗД. Це − хлопчик. Протягом місяця усі бажаючі могли залишати свої пропозиції щодо імені у соціальних мережах, або надіслати на пошту, чи вписати у спеціально заведений зошит. Умов було декілька. Перша − треба було запропонувати таке ім’я для тварини, яке більше не зустрічається у нашій мережі. Мережа достатньо велика, тварин у ній теж достатньо багато, але імена не можуть повторюватися, бо деякі тварини гастролюють містами і не повинно виникати збігів, коли в одному місті дві тварини з однаковими іменами. Друга умова − ім’я повинно бути оригінальним і якось характеризувати якості та характер тварини. Ті, чиє запропоноване ім’я оберуть, отримують призи − купання з дельфінами, виставу, романтичну вечерю або уїк-енд у готелі «Немо». 17 липня, рівно через місяць, ми підбили підсумки і перемогло ім’я Гермес. Його запропонувала 7-річна дівчинка, Лілія, 24 липня, відбулося її нагородження.

− Розкажіть про дельфінарій, з якими проблемами стикаєтесь при утриманні тварин.

− Основна складність − це великі витрати. Дуже серйозний контроль якості води, енерговирати. А так, труднощів загалом у нас немає. В нашому дельфінарії дуже кваліфікований персонал і за технічною частиною, і за роботою з тваринами. Ми є культурно-оздоровчим комплексом, який включає у себе підрозділи: дельфінарій, при якому є центр дельфінотерапії, для лікування дітей, і масажист, кабінет сенсорний, інтеграційний, є психолог, логопед, також, акватерапія. Маємо океанаріум на два поверхи з трьома залами: океанічним, прісноводним та екзотераріумом, також є маленький кінотеатр. Готель, банний оздоровчий комплекс і ресторан-тераса на 6-му поверсі з басейном радує мешканців міста.

− Чи народжувалися ще тварини у вашому дельфінарії?

− Як я казав раніше, у харківському дельфінарії народжувалося ще одне дельфінятко, Єва, у тих же батьків, що і Гермес, а загалом, у мережі, це вже 11-те дельфіня. Також, приблизно через тиждень, після народження Гермеса, народився морський котик. Його мати, Лілу, уже виступає.

А. ВІЧНА.