Неділя, червня 23, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Іменний стипендіат

Карина СОКОЛ

четвертокурсниця фізичного факультету, вже два роки поспіль отримує стипендію імені академіка М. П. Барабашова. «Приємний бонус!» − так Карина називає це матеріальне заохочення. Успішне навчання для студентів − не лише можливість показати себе, а й змога отримувати винагороду у якості стипендії. Проте існує проблема: особливо старанна молодь, яка отримує іменну стипендію або кошти від фонду − втрачає стипендію від держави.

…З першого року навчання Карина всі іспити складає «на відмінно», старанно виконує обов’язки старости, допомагає однокурсникам і активно займається науковою діяльністю. За останній місяць студентка отримала 1340 грн. (в суму входить 110 гривень за виконання обов’язків старости). А звичайна стипендія на четвертому курсі фізичного факультету − 1060 грн.

Карина СОКОЛ: «На нашій кафедрі розроблена методика дослідження in situ орієнтаційних та структурних змін, супроводжуючих пластичну деформацію двомірних полікристалічних зразків. Моя наукова робота пов'язана з фундаментальними дослідженнями механізму руйнування двомірних полікристалів алюмінію і міді, закономірностей руйнування, причинами виникнення тріщин. Я дуже вдячна завідувачу кафедри фізики твердого тіла професору Зиману Золтану Золтановичу, моєму науковому керівникові, професору Бадіяну Євгену Юхимовичу, а також усьому колективу кафедри за можливість проводити експериментальні дослідження на високому науково-технічному рівні, допомогу в обробці та обговоренні результатів. Стипендія для мене − приємний бонус! Я не ставила за мету отримувати гроші або якось виділитися серед інших студентів. Мені цікаво навчатись і займатись наукою».

Д.КАЛЬНІЦЬКА.