Четвер, червня 20, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Ювіляри

Крізь будні − до ювілею!

За даровані долею та Богом щедрі 75 років Геннадій Олександрович БОРДУН − професіонал і патріот своєї праці. Адже сам блискуче реалізувався в житті та пройшов шлях від звичайного лікаря студзагонів до заступника першого проректора Харківського національного  університету імені В. Н. Каразіна.   З 2006 р. Г. О. Бордун також Голова Секретаріату Ради ректорів ВНЗ ІІІ-VІ рівнів акредитації Харківської області. З 2014 р. і по сьогодні наш ювіляр очолює відділ з питань запобігання та виявлення корупції в університеті. Ювілей Геннадія Олександровича співпав із професійним − 15 років в університеті!

− Як життєва стежина привела Вас до університетського порогу?

− За фахом я лікар, закінчив Харківський медичний університет і в 70-х працював головним педіатром м. Харкова та Харківської області. Наприкінці 80-их працював головним лікарем студентських будзагонів.  У ті часи відповідав за здоров’я понад тисячу студентів з Харківського державного університету ім. М. Горького, які будували дороги в м. Надимі, гуртожитки, газопроводи.  Як годиться, звітував перед університетським  керівництвом. Таким чином, моя життєва дорога перетнулася з Каразінським…

− Минулого року Кабінет Міністрів постановив, що кожен ВНЗ повинен мати відділ по боротьбі  з корупцією… Ви очолили дуже серйозний підрозділ?

− Це нова сфера діяльності. Довелося знайомитися з усією літературою наказів, законів: «Про Вищу освіту»,  «Про адмінстягнення» та ін. Вивчати стоси паперів аби визначитися із суттю. Як лікар, я спочатку маю зрозуміти причину, встановити діагноз. А потім вже діяти.

− І як працює Ваш відділ?

− Основна робота − профілактика всіх правопорушень, які можуть виникати щодо виконання профобов’язків. До цих правопорушень відноситься і родова підпорядкованість. Тобто члени однієї родини не мають права працювати під керівництвом свого родича. Отже, ми відповідаємо за контроль та попередження, аби уникнути  спірних щодо закону питань. Відтак із 31 родини, у яких могли би бути конфлікти інтересів, залишилося 11 таких. Здійснюємо контроль за деклараціями.  За підтримки юридичного факультету провели три відкриті лекції та круглий стіл «Верховенство права», а  також конференцію «Профілактика корупційних правопорушень» для студентів та викладачів. Триває робота гарячої лінії довіри 707-51-77.

− Через будні − до ювілею. Які відчуття на душі?

− Я зрісся з університетом! Усіх поважаю та з усіма спілкуюся. Знаю тут кожну стежину та кабінет!  Університет − мій дім, моє життя!

Із ювілеєм, Геннадію Олександровичу!

Спілкувалася Л. ТИМАРСЬКА.