Вівторок, червня 18, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Мить. Грудень-2015

Іван Малійов,

шестикурсник  кафедри ядерної та медичної фізики фізико-технічного факультету, отримав нагороду за кращу наукову роботу від Політехнічної школи університету Париж Саклє.
ЩОБ ВИ ЗНАЛИ. Політехнічна школа університету Париж Саклє − це провідний французький навчальний заклад, заснований у 1794 році, що проводить наукові дослідження та здійснює підготовку фахівців на найвищому рівні, з використанням передових досягнень науки та техніки. Навчальна програма школи сприяє розвитку високого рівня культури з акцентом на науку та традиції гуманізму.

У «смутні» часи

В рамках конференції «Харків як університетське місто»  відкрилася виставка «Студенти Харківського університету у «смутні» часи (1920–1930-ті роки)» у музеї історії університету. Вона працюватиме до кінці року. Обов’язково відвідайте виставку. Не пожалкуєте. Тут представлено матеріали із фондів Музею історії університету, архіву університету та відділу книжкових пам’яток, цінних видань і рукописів Центральної наукової бібліотеки: особові справи, студентські та комсомольські квитки, свідоцтва про закінчення університету, зразки студентської творчості (вірші, фейлетони, карикатури), фотографії, підручники та студентські роботи, які відтворюють не лише особливості навчального процесу та повсякдення студентства, але й духовний світ, ціннісні орієнтири та стиль життя тогочасної студентської молоді. Серед експонатів є  справжні раритети − особова справа студента філософського факультету, майбутнього правозахисника та дисидента Льва Копелева, випуски молодіжного гумористично-сатиричного журналу «Студент революції», який виходив у Харкові в 1922-1933-х роках, а також лист студентки історичного факультету, яка згодом стала дитячою письменницею, Інни Христенко до Йосифа Сталіна з проханням поновити її в університеті після виключення в 1937 році як дочки «ворогу народу» тощо. До організації виставки долучилися студенти та викладачі університету, які для тимчасового експонування надали власні речі того періоду, зокрема письмові прилади, гроші, побутові речі та одяг.

Історики − серед переможців

У  Київському університеті імені Бориса Грінченка проходив ІІ Міжнародний студентський турнір з історії, в якому взяли участь 36 команд. Серед учасників − і представники історичного факультету Каразінського університету Вадим Ткаченко (4 курс), Олександр Новак (3 курс), Катерина Чечкіна (2 курс). За результатами змагання каразінці вибороли друге місце. Які ж ви молодці, шановні історики!

Студенти факультету психології

Зустрілися із  випускниками різних років. Захід  приурочено 15-річчю від дня заснування факультету психології. Відбулася жвава дискусія, йшло обговорення минулого, сьогодення та перспектив розвитку факультету. Випускники згадали свої студентські роки, а також поділилися з присутніми досвідом практичної роботи. Студенти виступили з ініціативою створення групи підтримки майбутніх випускників-практиків.