Понеділок, липня 15, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Захисти

Дослідження із «родзинкою»

ВІД РЕДАКЦІЇ. Захистив докторську дисертацію Олександр Леонідович ЯМПОЛЬСЬКИЙ − завідувач кафедри геометрії факультету математики та інформатики. В дисертації Олександр Леонідович розвинув геометрію підмноговидів у розшарованих просторах, зокрема в дотичному і нормальному розшаруваннях. Головні результати пов’язані з геометричними властивостями перерізів (векторних полів) розшарованих просторів, основи яких були закладені S. Sasaki. Початковою точкою для досліджень, представлених в дисертації, була стаття W. Klingenberg’a та S. Sasaki, у якій розглядалося розшарування одиничних векторів над двомірною сферою. На цю роботу звернув увагу проф. О. А. БОРИСЕНКО − науковий керівник за часів навчання в аспірантурі. Він запропонував Олександру Леонідовичу розвинути результати згаданої статті на випадок більш загальних типів розшарованих просторів.

Захист докторської дисертації відбувся на засіданні спеціалізованої вченої ради у Фізико-технічному інституті низьких температур ім. Б. І. Вєркіна НАН України. «Моєю метою було показати основну лінію, такий собі «mainstream», адже будь-яке дослідження нагадує дельту річки Ніл. Є багато відгалужень, а тому дуже важливо було знайти головний потік, який я і намагався представити на захисті. За думкою моїх колег, мені це вдалося», − зазначає Олександр Леонідович.

Офіційними опонентами були доктор фізико-математичних наук, професор Ю. А. АМІНОВ (Фізико-технічний інститут низьких температур ім. Б. І. Вєркіна НАН України), доктор фізико-математичних наук, професор М. М. ЗАРІЧНИЙ (Львівський національний університет ім. І. Франка) та доктор фізико-математичних наук, професор О. О. ПРИШЛЯК (Київський національний університет ім. Т. Г. Шевченка).

− Чому Вас зацікавила ця тема?

− Справа в тому, що я полюбляю листкові тістечка і торт «Наполеон», особливо з родзинками і горішками. А якщо серйозно, то  кандидатську дисертацію я теж захищав з цієї теми, але багато питань ще залишилося тоді без відповіді. Тож було що досліджувати у докторській.

За бажанням, з дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Фізико-технічного інституту низьких температур ім. Б. І. Вєркіна НАН України.

А. ОРЛОВА.