П'ятниця, грудня 01, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Пам’ять

У січні

не стало чудової людини − доцента кафедри загальної фізики фізичного факультету В'ячеслава Петровича ПАЛЄХІНА. Все життя В'ячеслава Петровича протягом 50 років нерозривно пов'язане з нашим університетом. У 1969 р. він закінчив кафедру загальної фізики фізичного факультету за спеціалізацією «фізика магнітних явищ» і працював на на посаді асистента кафедри. У 1981 р. успішно захистив кандидатську дисертацію. Понад 30 років і до останніх днів В'ячеслав Петрович читав лекції з курсу «Фізика» на геолого-географічному, екологічному факультетах. Автор низки навчально-методичних розробок. Його підручник «Фізика» був рекомендований МОН України для студентів вищих навчальних закладів, які навчаються за напрямом «екологія», на XI конкурсі навчальної літератури ХНУ імені В.Н. Каразіна (2010р.), нагороджений дипломом першого ступеня. Підручник посів третє місце у номінації «краще навчальне видання з природничих та математичних наук», а Харківський  університет нагороджений дипломом на першому Всеукраїнському конкурсі видань для вищих навчальних закладів «Університетська книга».

У першій половині 2016 року буде видано підручник В. П. Палєхіна «Курс фізики» для студентів геолого-географічних факультетів вузів.  В'ячеслав Петрович завжди був у центрі громадського  життя університету: боєць будзагону, куратор студентських груп, відповідальний  секретар приймальної комісії університету...

Доброзичливий, чуйний, організований, чесний, життєрадісний − таким він назавжди залишиться в нашій пам'яті.

Колектив фізичного факультету.

Гірка Володимир Олександрович

3 листопада 2015 року пішов із життя доктор фізико-математичних наук, професор кафедри прикладної фізики та фізики плазми Гірка Володимир Олександрович. Володимир Олександрович народився 1957 р. в м. Харків. 1974 р. закінчив СШ № 62 м. Харкова, а 1980 − фізико-технічний факультет за спеціальністю «експериментальна ядерна фізика». У 1984 р. захистив кандидатську дисертацію. Працював на посадах молодшого наукового та наукового співробітника у науково-дослідній частині університету. З 1989 р. перейшов на викладацьку роботу, послідовно обіймаючи посади асистента, старшого викладача, доцента та професора. Близько тридцяти років викладав різні курси фізики (на підготовчому відділенні університету, на фізико-технічному факультеті, фізико-енергетичному та факультеті комп’ютерних наук). Він був співавтором понад ста сорока наукових робіт, трьох навчальних посібників із грифом МОН і двох монографій. 2003 року захистив докторську дисертацію за спеціальністю «Фізика плазми». 2006 р. здобув вчене звання професора кафедри загальної та прикладної фізики. 2010 року проф. В.О. Гірку було визнано переможцем 13-го обласного конкурсу «Вища школа Харківщини − кращі імена» в номінації «Викладач фундаментальних дисциплін». 10 лютого 2015 року на Асамблеї вчених рад з нагоди 210-ї річниці від дня відкриття університету професора В.О. Гірку було відзначено премією І–го ступеня.

Пам’ять про Володимира Олександровича назавжди збережеться в серцях його учнів і друзів, усіх тих, хто працював поряд та мав щастя спілкуватися з ним.

Колектив фізико-технічного факультету.