Неділя, червня 23, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Ювіляри

Відданість улюбленій справі


Валентина Григорівна МОХОНЬКО, заступник директора Центральної наукової бібліотеки Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, − з тих людей, які самовіддано роблять свою справу. Спеціаліст-професіонал, що закінчила бібліотечний факультет Харківської академії культури. До ЦНБ прийшла у жовтні 1984 р. , з того часу все її життя пов’язане з Каразінським університетом та його бібліотекою. Для неї ЦНБ і місце роботи,  і тут її душа, її думки, її радощі, її улюблені читачі, книги.  Валентина Григорівна абсолютно впевнена, що найкраща бібліотека у світі − це бібліотека Каразінського і вона робить для підтвердження цього все можливе. З початку автоматизації та впровадження новітніх технологій  долучається до всіх  процесів, вболіває за нові напрямки, навчається сама і навчає працівників. У коло її обов’язків входить: розробка нормативних документів, аналіз діяльності бібліотечних процесів, вивчення читацького попиту, вдосконалення форм і методів бібліотечно-інформаційного обслуговування, підготовка семінарів і конференцій, організація і надання консультацій бібліотекам міста, підвищення  кваліфікації бібліотекарів та багато іншого. Щоденна клопітка і така необхідна праця.

Сьогодні ЦНБ одна із потужних бібліотек вузів України, і в цьому важлива заслуга і Валентини Григорівни. Її авторитет серед читачів і колег дуже високий, а професіоналізм, тактовність, комунікабельність, делікатність, наполегливість, доброзичливість  викликає повагу. Вона завжди прагне до згуртованості колективу, вдумливо і переконливо спрямовує колег на реалізацію нових завдань, спокійно вирішує проблеми, якщо вони виникають. Валентина Григорівна − автор доповідей на науково-практичних конференціях та статей у фахових виданнях. Як знаний в Україні фахівець В. Г. Мохонько має незаперечливий авторитет у бібліотечних колах не лише ЦНБ, і  в Україні та за її межами.  В.Г. Мохонько −  член Бібліотечної ради, Вченої ради університету,  член Української бібліотечної асоціації, «Відмінник освіти України», Лауреат творчої премії міськвиконкому  у галузі культурно-освітньої роботи за визначні творчі досягнення у бібліотечної справі, нагороджена Грамотою Харківської обласної державної адміністрації у зв’язку з 200-річчям Харківського університету, Грамотою Головного управління освіти і науки ХОДА, численними грамотами та подяками університету.

Висока гуманістична місія бібліотеки залежить від того, які люди її виконують. А заступник директора ЦНБ Валентини Григорівни Мохонько може служити зразком такого ставлення до своїх обов’язків. З днем народження, шановна Валентино Григорівно!

Від імені колективу ЦНБ І.ЖУРАВЛЬОВА, директор ЦНБ.