Субота, травня 18, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Жінки університету

Вірні клятві Гіппократа


Ви згодні з римським поетом Ювеналом, який писав, що у здоровому тілі − здоровий дух? Працівниці Центру первинної медико-санітарної допомоги переконують: гарне самопочуття студентів та аспірантів − запорука успішного навчання та науки, адже у людині усе має бути в гармонії. Шістнадцятий рік Центром керує Румія Хайдарівна ШАБАЛТАС, яка вирішує, коли проходитимуть медогляди, флюорографія та веде прийом хворих. Вона говорить, що професію лікаря обрала з дитинства і жодного разу  не розчарувалася.

П’ять днів на тиждень слідкують за нашим здоров’ям чудові жінки: три терапевти, стоматолог та гінеколог − співробітниці Харківської міської студентської лікарні. Також у здоровпункту є реєстратура, де зберігають усю медичну документацію студентів. За кожним із терапевтів закріплені свої факультети. Якщо ви із економічного, філологічного, МЕВ і ТБ або медичного, то вам до Наталі Олександрівни КРАВЧУК. Галина Іванівна АЛЬБОЩА веде факультет комп’ютерних наук, геолого-географічний, юридичний, фізико-технічний, фізико-енергетичний, механіко-математичний, філософський, екологічний та хімічний. До Тетяни Анатоліївни КОРНЄЄВОЇ можуть звертатися студенти із факультету іноземних мов, соціологічного, історичного, біологічного, психологічного та фізичного.

Постійно веде прийом стоматолог Валентина Олександрівна СВІТЛИЧНА. З грудня минулого вона лікує студентів ще й за допомогою сучасної стоматологічної установки, яку придбав університет. Гінеколог Яна Володимирівна ПОЛЯКОВА (разом з акушером) чекає на студентів у середу та п’ятницю. Крім того, лікарі здоровпункту ведуть диспансерну групу − тих, хто має хронічні захворювання   (3543 каразінці, що становить 35% від усіх студентів університету).

У медпункті постійно кипить робота − починаючи з 25 серпня (поселення студентів до гуртожитків − 4337 чоловік протягом трьох тижнів) та протягом майже всього навчального року (за виключенням залікового тижня та канікул) тривають медогляди для студентів 1-4 курсів. Без цієї процедури та флюрографії не допустять до практики і сесії, та й до гуртожитку не втрапиш. Румія Хайдарівна просить нас уважніше ставитися до свого та чужого здоров’я і не нехтувати медоглядами: минулого року під час них у студентській лікарні зафіксовано 16 випадків захворювання на туберкульоз (вісім із яких протікали у відкритій формі). Біля кабінетів працівниць здоровпункту майже завжди шикуються довгі черги: хтось  проходить медогляд, ще хтось чекає на кваліфіковану лікарську допомогу. Наші медики залишаються вірними клятві Гіппократа і ніколи не відмовляють своїм пацієнтам.

О. ЯКОВЧЕНКО.