Понеділок, липня 15, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Інтерв`ю в номер

Весняні асоціації

Євген ФОМІН,  третьокурсник фізичного факультету:

− Для мене весна асоціюється із появою листя на деревах та проведенням  Дня Фізика. Це у нас така давня і добра традиція.  Прекрасне студентське свято, коли всі співають пісні і читають вірші, збираються біля входу в університет, веселяться, грають в ігри, беруть участь в конкурсах і запускають кульки у небо  із назвою нашого факультету. Респект фізичному!!! Далі − атракціони у різних аудиторіях,  конференція з викладачами в аудиторії імені К.Д. Синельникова і концерт в актовому залі.

Ні, шановні жінки і дівчата, я не забув про  весняне жіноче свято 8 березня! У  нас на потоці є певна команда, яка відповідає за  святкування − ми всіх вас вітаємо!!!

Олександра ПАТАЛАШКА, третьокурсниця факультету геології, географії, рекреації та туризму :

− З нетерпінням чекаю на Євробачення, яке дивлюсь вже десять років поспіль. Люблю свято восьмого березня, а з квітів − ромашки. Двадцятого березня на ДЕНЬ ЩАСТЯ хочу відчувати себе щасливою, бо щастя - це коли все йде так, як я задумала, при цьому не порушуючи звичного ходу речей.

Доц. О.Ю.БУТРИМ, старший науковий співробітник кафедри теоретичної  радіофізики:

− З весняним періодом у мене асоціюється два свята − восьме березні і мій День народження. 30 березня мені виповниться 38 років. День народження завжди святкую по різному Бажаю жінкам і дівчатам завжди отримувати букети гарних квітів. А щастя − це внутрішні почуття − слід знаходитися в гармонії із собою, щастя залежить від того, наскільки бажання і можливості збалансовані.

Р.Б. РАПАЄВА, викладач кафедри англійської мови:

− Я відчуваю себе щасливою людиною, гадаю, що людині потрібна для щастя міцна родина, здорові дітки,  взаєморозуміння і професійний кар’єрний ріст!

Ірина БЄЛЯЄВА, третьокурсниця  екологічного факультету:

− Хочеться разом із друзями поїхати до м. Одеси, навчитися керувати автомобілем, здійснити стрибок з парашута і, звичайно ж, не забути про навчання.

Карина ЖАРАЯ, четвертокурсниця  економічного факультету:

− Березень − це завжди тюльпани.  Цього місяця зазвичай навчання стає легшим, день збільшується і, здається, що на все є час. Весна − моя найулюбленіша пора року.

Ярослав САВЄНКОВ, першокурсник історичного факультету:

− Навесні відбудеться захист курсової − першої у моєму житті наукової роботи. Для мене це дуже складна праця, але цікава. Інколи не вистачає часу, сил, а ще заважає мовний бар'єр − більшість джерел написані німецькою, польською та навіть чеською мовами, але я сподіваюсь, що впораюсь.

Ганна ГНАТЧЕНКО, четвертокурсниця  історичного факультету:

− Цього місяця разом із Студентським науковим гуртком історіографії, джерелознавства та спеціальних історичних дисциплін (СІД) будемо готувати виїзні засідання або екскурсії. Із квітів дуже люблю білі троянди, хризантеми, тюльпани, ромашки та гербери.

Н. Б. КАЛАШНИК, викладач кафедри журналістики

− Березень − це коли на кафедрі журналістики традиційно весною проходять наукові студентські конференції і з кожним роком наші студенти беруть у них все активніше участь. Приємно відзначити, що зростає і  рівень наукових робіт. Так, наприклад, Олена БОБРИК, студентка групи ЛЖ-51, минулого року розробляла тему демотиваторів у житті жінки і, як на мене, це була дуже яскрава доповідь.

Доц. Н. В. МАКСИМЕНКО, заступник  декана з навчальної роботи екологічного факультету:

− Коли я була студенткою, разом зі мною навчалась дівчина із Абхазії. Тож на 8 Березня до неї завжди приїздили батьки та привозили із собою величезний букет мімоз. Цього дня кімната у гуртожитку завжди була насичена запахом цих квітів. З того часу вже протягом 30 років саме 8 березня у мене вдома стоять прекрасні мімози. А ще ми проводимо Всеукраїнські наукові Таліївські читання, а саме у березні я займаюсь організацією цього заходу.

Проф. В. М. ДУХОПЕЛЬНИКОВ, завідувач кафедри історії Східної Європи:

− Нещодавно змінився склад кафедри і зараз на факультеті ми наймолодші − до нас прийшли двоє молодих кандидатів наук, наші вихованці. Тому є можливість росту та розвитку кафедри. Що стосується особистих очікувань, у березні-квітні в черговий раз я стану дідом.

Проф. А.Н. НЕКОС, завідувач кафедри екологічної безпеки та екологічної освіти:

− Березень асоціюється з II етапом Всеукраїнського конкурсу наукових студентських робіт: кожного року ми  подаємо близько 20 робіт з екології. Я, у свою чергу, маю підготувати студентів до участі у конкурсі. Але не варто забувати, що весна − це й жіноче свято.

Про березень говорили Д.КАЛЬНІЦЬКА, А. ОРЛОВА.