Понеділок, грудня 11, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Університетська зупинена мить

За здоровий образ життя


Профком студентів провів акцію «Урбанізація і здоров'я», присвячену Всесвітньому Дню здоров'я. І як завжди – на висоті. О дев'ятій ранку стартувала акція, коли студенти могли обміняти сигарети та запальнички на невеликі подарунки, також біля центрального входу до головного корпусу було поставлено імпровізовану казку, можна було взяти участь у різноманітних конкурсах та естафетах.


В.ДЕНИСЕНКО.Каразінський – перший!


Цього разу вирізнилися співробітників фізико-технічного факультету. Вони отримали нагороди Національного Космічного Агентства і Кабміну України у зв'язку з успішною реалізацією експерименту із супутниковим телескопом електронів і протонів СТЕП-Ф власної розробки на борту Російського наукового супутника «КОРОНАС-ФОТОН» та з нагоди Дня космонавтики. Відзнакою НКАУ «Нагрудний знак М. К. Янгеля» нагородили Іллю Івановича ЗАЛЮБОВСЬКОГО, першого проректора з наукової роботи університету, завідувача кафедри експериментальної ядерної фізики, та Таісу Гаврилівну ТІМАКОВУ, провідного інженера тієї ж кафедри. Подякою НКАУ відзначили Євгена Володимировича КУРБАТОВА, техніка першої категорії кафедри експериментальної ядерної фізики. Почесною грамотою Кабміну України нагородили Олексія Володимировича ДУДНИКА, завідуючого сектором космічних досліджень кафедри експериментальної ядерної фізики. Вітаємо!


А. КАНТ.


У пам'ять Чорнобиля


За ініціативою СНТ університету відбувся круглий стіл, на якому виступили фахівці, що вивчають цю проблему. Є. С. ШМАТКО, викладач фізико-технічного факультету виступив з доповіддю «Чорнобильська катастрофа – єдність закономірності та випадковості». Л. М. ДАВИДОВ, О. В. МАЗІЛОВ, співробітники фізико-технічного інституту розказали про об’єкт укриття на ЧАЕС та сучасні погляди на причини катастрофи. О. В. НАГЛОВ, викладач біологічного факультету говорив про охорону природи в Чорнобильській зоні.
Круглий стіл відвідали студенти та співробітники університету. Слухачі ставили запитання про сучасні актуальні проблеми, пов‘язані з катастрофою, можливості їх вирішення та сучасний стан справ на об’єкті. Також були підняті питання перспектив розвитку атомної енергетики в Україні та можливості введення повного ядерного циклу – від добутку уранових руд до захоронення відходів.
Олександр РЕМІЗ, заступник голови правління СНТ з організаційної роботи: «У засіданні круглого столі взяли участь близько 20 студентів. Це невелика кількість як для такого заходу. Наше покоління не застало цієї катастрофи і для більшості студентів це не резонансно. Прийшли ті, хто дійсно зацікавлений темою ЧАЕС. Ми переглянули презентації, фото очевидців Чорнобильської катастрофи. Розглянули можливості подальшого розвитку подій на ЧАЕС, плюси та мінуси саркофагу. Поговорили про ядерну енергетику в цілому: чому це вигідно, актуально, не дивлячись на небезпеку».


В. ЖЕНКО.


Золота медаль


У квітні за підтримки Міністерства освіти і науки України, Академії педагогічних наук України у Києві проходила виставка «Освіта і кар'єра - 2010». В ній брали участь українські видання. Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна було нагороджено золотою медаллю в номінації «Видання підручників та навчальних посібників нового покоління для профільних вищих навчальних закладів».


80-й день народження


…Кульки, настінні газети, на аркушах - фрази англійською, німецькою, французькою, латинською мовами. Виставка паризьких та женевських фотографій п'ятикурсника Антона ШИГIМАГИ та незвичайних робіт з підручних засобів студентки групи ЯЯ-31 Юліани ГОЛУБ. Факультету іноземних мов виповнилося 80 років.
Факультет був організований на базі відділення іноземних мов і літератури Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка як Український інститут лінгвістичної освіти (УІЛО) в 1930 р. У 1934 р. інститут було переведено з Києва до Харкова, а у 1935 його перейменовують у Харківський педагогічний інститут іноземних мов з трьома факультетами (німецької, англійської і французької мов). З початком Великої Вітчизняної війни інститут було евакуйовано до міста Маркс Саратовської області. В 1960 році Харківський педагогічний інститут входить до складу Харківського державного університету на правах факультету іноземних мов. Сьогодні тут діють вісім кафедр: англійської філології, німецької філології та перекладу, романської філології та перекладу, методики, перекладу англійської мови і три загальноосвітні: англійської мови, німецької і французької мов, ділової іноземної мови.
Факультет ще пам’ятає грандіозне святкування попереднього дня факультету, а вже знову можна побачити на сьомому поверсі головного корпусу Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна вітання й веселі обличчя «мешканців» факультету. Минулого року, на святкуванні дня кафедри романської філології, тут проходили майстер-класи від східних та афроджазових танцюристок, працював безкоштовний ресторанчик французьких національних страв, лунала жива музика та шумів карнавал із всіма атрибутами святкового настрою.
І. М. ЯЦЕНКО, викладач кафедри романської філології та перекладу, творчий ініціатор декількох з названих заходів: «Якщо з’явиться яка-небудь ідея, тоді зробимо знову щось дивовижне, але не хочеться, щоб свята перетворювались на рутинну обов'язковість».


Гості із Санкт-Петербурга


Делегація Санкт-Петербурга на чолі з віце-губернатором Романом Філімоновим перебувала у Харкові в рамках проекту «Дні Санкт-Петербурга в Харкові». У Харківському національному університеті імені В.Н.Каразіна відбулася презентація вищих навчальних закладів м. Санкт-Петербург.
Відбулося багато цікавих заходів: показ пітерського театру-фестивалю «Балтійський дім», молодіжного театру «НAND MADE», спектаклю «Потісі година, або Time for fun», концерт для ветеранів Великої вітчизняної війни «Синя хустинка», джазовий спектакль «1900» та ін.


Мить зупиняла М. ШАЛІМОВА.