Субота, червня 15, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Студентська наука

Do Science!

ВІД РЕДАКЦІЇ. Яскраво і насичено проводять свої дні учасники наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених факультету іноземних мов. Молоді науковці беруть участь у багатьох конференціях, перемагають в олімпіадах і знаходять нові теми для досліджень. До цьогорічних «Каразінських читань» на факультеті іноземних мов вже активно готуються, крім того, на учасників конференції чекає сюрприз!

Студенти та викладачі факультету іноземних мов щорічного беруть участь у «Каразінських читаннях». До конференції вже готуються не лише студенти і викладачі нашого вузу, а й їхні колеги, друзі та партнери з інших навчальних закладів — зареєстровано 45 учасників. Зокрема, з Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди, Харківського національного економічного університету, Київського національного університету імені Т.Г Шевченка, Львівського національного університету, Чернівецького університету ім. Юрія Федьковича.

Голова наукового товариства на факультеті – викладач кафедри англійської філології та аспірант факультету іноземних мов Світлана Олександрівна ТАРАСОВА. Світлана ще протягом навчання була активною: вона брала участь в роботі студентського самоврядування, обіймала посаду головного редактора студентської газети «Лови момент, студенте!», була учасницею 20 наукових конференцій Міжнародного та Всеукраїнського рівня, має 27 наукових публікацій.

Світлана Тарасова: «Кожного року ми готуємо сюрпризи для учасників конференції, для нас це вже стало доброю традицією. За круглим столом ми розглядаємо наукові проблеми з точки зору життя, наприклад: «Хто такий філолог?», «Як філологія знадобиться в житті?». Такий формат роботи був введений два роки тому. До речі, участь в обговоренні приймають не лише студенти, а й викладачі. На цьогорічний круглий стіл ми вже підготовували сюрприз та запросили колег з різних країн.

На факультеті іноземних мов п’ять випускаючих кафедр, кожна з яких має свою секцію наукового товариства і залучається до «Каразінських читань», а також займається організацією власних наукових заходів.

«З наукового боку ми підготували різноманітні теми доповідей, від дискурсологіїї до когнітивістики. Зі свого боку обіцяю цікаву статтю на тему розумних дурнів, звичайно ж, з погляду лінгвістики. На наших обговореннях часто присутня полеміка, і на секціях і на пленарних засіданнях. Учасники не соромляться, вони обговорюють актуальні питання, запитують. На цьогорічній конференції будуть представлені матеріали переможців університетського етапу всеукраїнського конкурсу наукових робіт. Це  роботи Верменич Яни, що виборола перше місце, роботи Полторак Ольги, Чернух Асі, Івченко Наталі, і Крикової Олександри. Наші студенти беруть участь у багатьох інших конференціях, що проходять не лише в Україні, а й за кордоном, зокрема в Польща, Німеччині та Угорщині. Зараз наукове товариство готується до конференції в Острозі, яка відбудеться в квітні цього року », — Додає Світлана Олександрівна.

Наразі наукове товариство налічує 56 постійних учасників, які беруть участь в міжнародних та всеукраїнських конференціях і активно займаються науковою діяльністю. Але цим не обмежитись, адже до науки залучені усі викладачі факультету. Крім того, кожен студент з 3 курсу автоматично стає членом товариства, бо пише курсову роботу. Але дуже часто студенти починають займатись наукою вже з перших курсів.

На думку голови наукового товариства, головне —  це бажання, адже наука відкриває неабиякі можливості для тих, хто прагне чогось досягти. Задача викладачів — зацікавити, тоді в студентів буде натхнення і бажання працювати. Тому на факультеті іноземних мов є ще багато цікавого. Наприклад, застосовуються комп’ютерні методи навчання: спілкуються через Skype, мають Google class. В студентів є можливість проходити безкоштовні курси закордонних університетів, такі як Coursera, курси з креативного письма, з граматичних аспектів, з риторики та аналізу тексту. Вивчається лінгвістика популярних зарубіжних серіалів та комп’ютерних ігор, студенти навіть знімають невеличкі фільми з пройдених тем.

Д. КАЛЬНІЦЬКА.