Понеділок, грудня 11, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Досягнення кафедри фізичного виховання та спорту

Одиниця виміру успіхів


ВІД РЕДАКЦІЇ. Продовжуємо розповідати (№№1-4 «Харківського університету»), яким видався для кафедр університету минулий рік, про їхні плани на майбутнє, про досягнення у 2009 р. Нинішнє інтерв’ю із завідувачем кафедри фізичного виховання та спорту Володимиром Олександровичем ТЕМЧЕНКОМ, завідувачем єдиної загально університетської кафедри університету.
- Володимире Олександровичу, скажіть, яке місце у рейтингу посідає кафедра фізичного виховання та спорту?
- Наша загальноуніверситетська кафедра посідає передостаннє місце у рейтингу кафедр гуманітарного профілю, до якого вона входить. Такий результат я вважаю закономірним, адже найголовніші критерії, які й визначають місце кафедри у рейтингу, – це кількість кандидатів наук та докторів наук, кількість наукових публікацій, тобто загалом наукова робота. Наша ж кафедра має дещо іншу специфіку, нашу роботу можна оцінити за спортивними досягненнями наших вихованців та викладачів, за тренерською роботою, за кількістю майстрів спорту та заслужених тренерів, які працюють на кафедрі, обсягом спортивно-масової та спортивної роботи протягом року тощо. Головним же критерієм оцінки роботи нашої кафедри є кількість студентів, що зміцнюють стан свого здоров’я та підвищують спортивну майстерність на спортивних спорудах університету. Сьогодні на кафедрі працюють 38 викладачів, серед них 18 майстрів спорту, 2 майстри спорту міжнародного класу – О. В. КОВТУН та В. О. ЧЕРНИШОВ. Старший викладач В. Л. БУРКО окрім звання майстру спорту є заслуженим тренером України з тенісу та заслуженим працівником фізичної культури та спорту України.
- Перерахуйте, будь ласка, основні досягнення кафедри за минулий рік?
- Основне досягнення кафедри – це урізноманітнення спортивних спеціалізацій, за якими студенти можуть займатися фізичним вихованням: минулого 2009 року ми відкрили нову спеціалізацію – стрільбу з лука, заняття із цієї спеціалізації проводяться на базі спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву зі стрільби з лука. Для мене у цьому нововведенні найприємнішим є те, що ініціативу щодо створення нової спеціалізації проявила випускниця хімічного факультету нашого університету 2008 року Вікторія КОВАЛЬ, чемпіонка Всесвітньої Універсіади зі стрільби з лука, чемпіонка світу і Європи зі стрільби з лука.
Також мали значні спортивні досягнення наші вихованці: Є. ЗУБКОВА, студентка факультету МЕВ і ТБ, стала призером Чемпіонату Європи з плавання, отримавши там дві срібні медалі, М. МАСЮК, студент РРФ, став призером Чемпіонату світу з пауерліфтингу в окремих вправах, його у харківському конкурсі «Молода людина року» визнали Молодою людиною 2009 року у номінації фізична культура та спорт, Є. ПЛЄВАКО, студент історичного факультету, став переможцем змагань Кубку України з боксу у найпрестижнішій суперважкій ваговій категорії.
- Ваші плани на наступний рік?
- Плануємо і надалі розвивати секційну систему фізичного виховання: можливо відкриватимемо нові спеціалізації, але цей процес має бути гарно спланованим і продуманим. Вдосконалюватимемо спортивні споруди університету, розширюватимемо співробітництво із різними спортивними установами Харкова та України. Плануємо й надалі залучати все більше студентів до занять фізичним вихованням та участі в спортивних змаганнях, щоб загалом підвищити рівень фізичної культури студентів.


А. ЧАЛА, наш спецкор.