Субота, грудня 02, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Гуртожиток − наш дім!

Руйнівники міфів із «Десятки»


ВІД РЕДАКЦІЇ: Якщо студент порахує, скільки часу проводить у гуртожитку, він зможе знайти гарний привід зробити свій, хоч і тимчасовий, але дім, дійсно затишним та комфортним. Хлопці, які живуть на блоці 5-1 правої сторони гуртожитку №10, впоралися із цим завданням на «відмінно»!

П’ятикурсник соціологічного факультету Михайло АЛЄКСЄЄНКО та першокурсник факультету психології Олександр ШУМЕЙКО майже однолітки, адже Олександр вступив до нашого університету після навчання у Краснолиманському медичному училищі. Хлопці одразу знайшли спільну мову, обидва приїхали із м. Слов’янськ Донецької області. Чуйний Олександр готовий прийти на допомогу, а відповідальний Михайло не уявляє свого життя без громадської діяльності.

Їхня кімната руйнує міф про те, що хлопці менш охайні, ніж дівчата. Господарюють спільно, домашню роботу розділяють порівну. Слідкувати за порядком для Михайла не в новинку, він очолює студраду гуртожитку №10, який вважається одним із кращих у Каразінському студмістечку як за умовами проживання, так із результатами роботи студентської ради. Нині у «Десятці» триває ремонт, їхній блок ще не встигли «осучаснити», але це не заважає тримати як кімнату, так і місця спільного користування у чистоті. Михайло та Олександр − єдині хлопці на «дівчачому» блоці, і таке становище має свої плюси − тут завжди пригощають чимось смачненьким.

Кімната затишна, завдяки сучасному вікну та бежевим стінам, тут багато світла. Немає зайвих меблів, усе розташовано компактно та зручно. У кожного − свій куточок: ліжко, робочий стіл, книжкові полиці. Місця вистачає, адже головне правило доброго сусідства −  поважати особистий простір одне одного.

За словами юнаків, життя у студентському домі  їм до душі: тут постійно оточений молодими людьми, у стінах гуртожитку  можливо і в пінг-понг у спортзалі зіграти, кінопоказ у кімнаті самопідготовки організувати, влаштувати гру в «Мафію» або покер . У «Десятці» мешкає близько дев’ятисот студентів із соціологічного, економічного, МЕВ та ТБ і факультету психології, а також іноземці, тож завжди знаходяться однодумці. Гуртожиток живе під керівництвом коменданта Олени Іванівни Токар, яка вміє знаходити баланс між дисципліною та самовираженням каразінців.

«Те, що ми мешкаємо у гуртожитку, з одного боку, навчає шукати компроміси, з іншого ж, дає відчути справжню студентську атмосферу. Ми намагаємось підтримувати домашній затишок, − говорять хлопці».

Я. ЛІБРА.

Де  спокій, затишок, безпека…

ВІД РЕДАКЦІЇ. На історичному факультеті навчаються студенти, які точно знають, як створити домашній затишок у гуртожитку № 9. Анастасія КАЛЬЦОВА з групи ІС-52 та другокурсниця Ірина ДЕРКАЧ мешкають у кімнаті № 248.

Настя живе тут з першого курсу: «Мешканці блоку зустріли мене дружелюбно, познайомились, розповіли про навчання, факультет, викладачів, поділилися конспектами, надали поради». Ірині ж, у свою чергу, пощастило, адже дівчина потрапила до найкращої кімнати, де панує спокійна та дружня атмосфера: «Ми з Настею й за характером схожі, що робить наше спільне проживання ще приємніше».

Оформлення 248-ої відрізняється стриманістю та лаконічністю. В інтер’єрі переважає бузковий колір, що гарно впливає на розумову працю, а рожеві квіти на шпалерах дозволяють зробити кімнату привабливішою. Вікна прикрашають штори світло-бежевого відтінку, які доповнюють загальний вигляд кімнати. Із меблів тільки все найнеобхідніше − ліжка, письмовий та кухонний столи, тумбочки та власні полички.

− Одна зі стін обвішана різноманітними фотографіями. На деяких із них зображені власні подорожі, фото з друзями, усі інші − місця, які хочеться відвідати у майбутньому, − розповідає Настя− Ці предмети якнайкраще передають наш характер, створюють індивідуальну атмосферу. А живі рослини не тільки наповнюють 248-му киснем, а й створюють затишок.

− Дівчата, як зазвичай проходять ваші студентські будні?

− Щодня ми виконуємо завдання, читаємо книги, готуємось до семінарів, спілкуємось з іншими жителями блоку, друзями, сусідами. Але й не забуваємо підтримувати чистоту у кімнаті.

− Як у вас розподілені обов’язки?

− Щоб уникнути непорозумінь, ми створили графік прибирань, обговорили усі неформальні правила. Що ж стосується фінансових питань чи створення затишку у кімнаті (заклеювання вікон, покупка рамок для спільних фотографій), то це ми робимо разом.

Господині полюбляють свою маленьку домівку за те, що почувають себе тут як вдома − спокійно, затишно та безпечно. Тож дівчата усім задоволені, а їх дружні стосунки допомагають завжди дбати про чистоту кімнати. Студентське життя − великий досвід, який стане у нагоді в подальшому житті…

О. АЛІНКА.