Середа, листопада 29, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Творчість

Світ очима художника


У Центральній науковій бібліотеці пройшла фотовиставка доцента фізичного факультету В.П. ХИЖКОВОГО «Мир прекрасен». Це вже не перша персональна виставка автора. Всі фото автор робив в одній і тій же місцевості −  на Рогозянському водосховищі та його довкіллі (Золочівський район Харківської області). «Але щоразу, перебуваючи тут, знову і знову зупиняєшся для того, щоб зафіксувати на фотокамеру зачаровану неповторність буття в усіх його різновидах, яку, на жаль, не кожен мешканець міста чи села, захоплений круговертю буднів, має можливість побачити чи відчути», − так автор характеризує мету виставки. На окрему увагу заслуговує книга  відгуків, ось деякі з них: «У всьому бачити красу не кожному дано… У ваших роботах чудово поєдналися душа поета, погляд художника і знання фізика» (ГУДКОВА О. Л., бібліотекар I-ої категорії ЦНБ).

«Ми у захваті від Вашої творчості і пізнавальної розповіді» (команда КВН «Life is Good» ХОШ №76).

«На Ваших світлинах наш великий світ зовсім близько. Дякую за ці миттєвості краси, які Ви побачили й подарували нам» (проф. БОЯРОВА Л. Г.).

«...Ви помічаєте в своїх фото всю красу природи, використовуючи знання науки. Продовжуйте свою справу і радуйте навколишній світ» (Елла ПОЙДА, Північний Ліван,  м. Тріполі).

«Прекрасна виставка, цікаві підписи до кожної із фотографій і особливо Ваші розповіді про них. Кожне фото − гармонія природи й науки» (Ілля ЛЯШЕНКО, студент 2 курсу факультету комп’ютерних наук).

«Вкотре, відвідуючи Вашу виставку, переконуюся в одному: Ви як художник невичерпні і світ навколо Вас прекрасний» (Тамара Олексіївна від імені та за дорученням усіх ВАЛІЙОВИХ).

Тим часом, проглядаючи чудові фотографії Василя Петровича, зустріла Юлію ЛИСЄНКО та Валерію ОМЕЛАЄВУ, студенток факультету радіофізики, біомедичної електроніки та комп’ютерних систем, групи РБ-21, які теж вирішили долучитися до прекрасного. Запитую у дівчат:

−  Які враження від побаченого?

− Фотографії дуже гарні й дивно, що автор дивиться на навколишній світ не тільки як викладач фізики, а й як людина, яка любить мистецтво.

А. МАЙСЬКА.