Середа, листопада 29, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Інтерв’ю в номер

Класика − це завжди престижно!


Близько 600 школярів майбутніх студентів  Каразінського університету взяли участь у традиційному Дні відкритих дверей. Майбутніх студентів привітав ректор, академік В. С. Бакіров, наголосивши на важливості виваженого та розумного підходу до вибору вищого навчального закладу: «Впевнений, що через деякий час більшість із вас отримають студентські квитки, зокрема й Каразінського університету − найстарішого на теренах України. Його історія нараховує понад 200 років. Це дуже важливо. Адже чим старшим є  університет, довшою його історія, тим сильніші його традиції, більше наукових шкіл, досвіду викладання та проведення досліджень». Віль Савбанович звернув увагу абітурієнтів на те, що Каразінський університет входить до міжнародних рейтингів ВНЗ та випускає конкурентоспроможних фахівців, які можуть успішно працювати як в Україні, так і закордоном.

Декан факультету математики і інформатики, проф. Г. М. Жолткевич акцентував увагу на тому, що від вибору ВНЗ залежить, як  складеться життя людини, адже багато значить не лише кількість отриманих знань, але й середовище, де вони здобуваються. У цьому плані випускники Каразінського університету вигідно відрізняються від випускників багатьох інших ВНЗ, адже вони формуються як особистості та спеціалісти в оточенні непересічних, визнаних у світі вчених. А декан фізико-технічного факультету, проф. І. О. Гірка наголосив на тому, що значна кількість академіків Національної академії наук України є вихованцями саме Каразінського університету. Він додав, що наш університет може пишатися чималою кількістю перемог на міжнародних олімпіадах і турнірах. Перед абітурієнтами та їхніми батьками виступила відповідальний секретар приймальної комісії доц. О. О. Анощенко із  детальною розповіддю про особливості вступної кампанії 2016 року.

Найбільшим попитом серед школярів користувалися факультет міжнародних економічних відносин та туристичного бізнесу, факультет іноземних мов, історичний, медичний та юридичний факультети. Тут кількість відвідувачів значно перевищила кількість місць на навчання за державним замовленням минулого року.

…Фізико-енергетичний факультет. Декан проф. К. Е. Нємченко детально зупиняється на характеристиці майбутнього  навчання на факультеті. В межах Дня відкритих дверей абітурієнти змогли взяти участь в університетських олімпіадах з математики, фізики, предмету «Людина і світ» та «Основи здоров’я», а також у майстер-класі «Як скласти ЗНО з історії України на 200 балів», ознайомитися з презентаційними буклетами факультетів.

…Вероніка ПЕТРОВА із 67 школи м. Маріуполя планує вступати на соціологічний факультет: «Мене приваблює те, що Каразінський університет є класичним, у нього  свої столітні традиції та світове визнання. Каразінський − це класика, що випереджає час! Класика – це завжди престижно. Обираючи класичне, ти ніколи не зробиш помилку!».

Максим ЛУКЬЯНОВ зі 163 гімназії міста Харкова збирається навчатися на історичному факультеті: «Я історією цікавлюся ще з 9-го класу. Мрію поглибити свої знання саме в Харківському національному університеті ім. В. Н. Каразіна. Особливо мене приваблює можливість участі у справжніх археологічних експедиціях. Я впевнений у тому, що тут я отримаю не просто класичну освіту, а й познайомлюся з розумними та цікавими людьми, навчуся мислити та здобувати знання самостійно».

Л.ЩЕРБАК.