Вівторок, червня 18, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Підрозділи

Культурний осередок університету


ВІД РЕДАКЦІЇ: На п’ятому поверсі Головного корпусу працює творчий колектив університету, всім нам відомий Культурний центр. Тут завжди кипить робота: підготовка та організація посвячення першокурсників у студенти, проведення конкурсу «Альма-матер», святкових концертів до Міжнародного жіночого дня 8 Березня, наймасштабнішого конкурсу «Красуня університету», дні факультетів, дня сміху, урочистого церемоніалу випуску студентів, тощо. Про традиційні університетські свята, художні колективи та яким бачить творчість студентів у майбутньому розповіла нам директор культурного центру Тетяна Дмитрівна СИНИЦЯ:

− Всього у нас працює десятеро співробітників і, звичайно, на таку кількість студентів − це дуже мало. У кожного із них свої функціональні обов’язки: адміністратори Л. А. ЗУБРЄВА та Ю. В. ЛАЗОРЄНКО відповідають за порядок, заступники директора Є. Г. ПАСТУХОВ та Н. Н. РАДЧЕНКО слідкують за наповнюваністю у залі під час концертів, а Ірина КОЩАВЕЦЬ, Юлія ВОСКОБОЙНІК та Станіслав ЛУЩ, як керівники художніх колективів, згуртовують та сприяють їхньому творчому зростанню.

− Розкажіть, будь ласка, як проходить підготовка до традиційних свят «Альма-матер» та «Красуня університету»?

− З першого вересня ми починаємо підготовку, адже за тиждень усю програму не виконаєш. У 20-х числах жовтня починаються конкурсні перегляди і протягом тижня всі факультети презентують свої творчі номери. Зазвичай «Альма-матер» завершується наприкінці жовтня і наступний етап нашої роботи − підготовка до гала-концерту. Ми маємо відібрати найкращі номери, провести репетиції… І на День народження університету, а також у Міжнародний день студентів, 17 листопада, проходить гала-концерт. Вже у грудні ми оголошуємо кастинг та переглядаємо всі 20 факультетів для участі у конкурсі «Красуня університету». Після сесії та канікул у лютому починаються репетиції, адже для такого масштабного заходу потрібно багато часу − три професійних дефіле, 20 творчих номерів. Найголовніше у цьому конкурсі − розум, талант і зовнішність. Щоб це свято набувало широкого масштабу, ми запрошуємо різних хореографів для постановки дефіле, замовляємо професійне світло, долучаємо спонсорів аби заохотити учасниць подарунками. Тож «Альма-матер» та «Красуня університету» − це традиції, які передаються із покоління в покоління. Ніхто не уявляє життя в університеті без цих конкурсів.

На сьогодні у культурному центрі діють творчі об’єднання. Ансамбль танцю «Сонцеворот», художній керівник якого заслужений діяч мистецтв України Ірина КОЩАВЕЦЬ. За 15 років існування ансамбль став лауреатом міських, обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів і фестивалів: міського фестивалю мистецтв, присвяченого 70-річчю Перемоги, різдвяного фестивалю творчості «Зимовий Сонцеворот», Міжнародного фестивалю-конкурсу колективів народного танцю «Зелен світ», XIV Міжнародного фольклорного фестивалю у м. Варна (Болгарія), V Міжнародного фестивалю слов’янської культури «Хотмизька осінь» у м. Бєлгород (Росія), VII фольклорного фестивалю у м. Мерсін (Туреччина) і це ще далеко не всі нагороди. У 2007 р. за вагомий внесок у примноження культурних традицій, забезпечення розвитку самодіяльної художньої творчості студентської молоді та з нагоди 75-річчя Харківської області «Сонцеворот» було нагороджено Почесною грамотою Кабінету Міністрів України.

Ансамбль бального танцю «Фаворит» створено у 2002 р. Художній керівник − Юлія МІРОШНИЧЕНКО. Колектив є постійним учасником усіх загальноуніверситетських свят. Вони є лауреатами міських конкурсів художньої самодіяльності «Харкову − 360» та «Студентська весна».

На чолі з керівником і диригентом Андрієм СИРОТЕНКО існує студентський академічний хор, який у квітні 2011 року завоював гран-прі на І Всеукраїнському хоровому фестивалі серед технічних вузів «Співоча феєрія». На ХІХ Всеукраїнському фестивалі духовних піснеспівів «Від Різдва до Різдва» у Дніпропетровську (2012 р.) виборов друге місце серед навчальних закладів. Також університетський студентський хор завоював Гран-прі на ХХ Міжнародному фестивалі-конкурсі хорового мистецтва «Південна Пальміра» у м. Одесі (2013 р.). У репертуарі хору класичні, духовні, народні, сучасні твори. 13 травня 2014 року хор відзначив своє 10-річчя святковим концертом в залі Харківської обласної філармонії.

А вокальний ансамбль «Універ» за два роки свого існування вже встиг знайти своїх шанувальників. Колектив − постійний учасник університетських та міських свят. У 2014 також було створено театральну студію на чолі з Юлією ВОСКОБОЙНІК.

Культурний центр координує роботу факультетських команд КВК, які проводять загальноуніверситетські фестивалі гумору, а силами клубу шанувальників поезії проходять засідання, де молоді поети спілкуються і презентують свої поетичні твори.

− Тетяно Дмитрівно, яким Ви бачите творче життя університету?

− Зараз триває ремонт в актовій залі Північного корпусу, що призначена саме для проведення різноманітних конкурсів. Там гарна акустика, великі гримерки, лаштунки. Якщо буде дві зали, ми плануємо подарувати університету новий конкурс для студентів усіх курсів − вокальний. Мріємо придбати музичні інструменти, щоб створити вокально-інструментальний ансамбль, адже студенти постійно про це запитують; придбати нові мікрофони, оновити сценічні костюми творчим колективам…

Нашу бесіду перериває стук у двері. Це студенти, заклопотані та, у той же час, щасливі − віддають кольоровий плакат зі словами: «Тетяно Дмитрівно, підпишіть, будь ласка». Точно, це ж зараз триває підготовка до святкування Дня факультету і співробітники культурного центру безпосередньо допомагають студентам у цьому. Попри всі негаразди, їхній колектив вірить та сподівається тільки на краще. Вони одні із тих, хто справді уболіває за доручену справу, працює на совість, з повною віддачею сил…

Аліна ОРЛОВА.