Четвер, червня 13, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Студмістечко

Кипить життя

ВІД РЕДАКЦІЇ. На прохання читачів вміщуємо  розповідь про діяльність університетського студмістечка.

…Каразінський університет нараховує у своєму студмістечку вісім  власних гуртожитків (не враховуючи орендованих), де мешкають студенти  20 факультетів. «Це маленький організм, який кипить життям. Кожен гуртожиток це складна система мешканців на чолі із студрадою, завідувачем, обслуговуючим персоналом: вахтерів, сантехника, електрика і т. ін. Тобто багато людей задіяно для повноцінного функціонування будь-якого гуртожитку − зазначає ЯРОШОВЕЦЬ Юрій Якович, заступник директора студмістечка. Існують певні загальні правила проживання в гуртожитку і кожен його житель повинен їх дотримуватися. Живемо за правилами спеціального положення про студмістечко. Студент при поселенні до гуртожитку  підписує угоду, де чітко вказані його права і обов`язки. Наприклад, адміністрація  не маємо права не випускати студентів з гуртожитку вночі, але ж якщо щось трапиться, ми несемо повну відповідальність за життя і здоров`я молоді − питатимуть з нас».

− Чи покращуються умови проживання в гуртожитку?

− Так. Ми повинні підтримувати гуртожитки в нормальному стані. Зараз в 4, 9 та 10 гуртожитках ведуться ремонтні роботи. Існує капітальний ремонт та поточний. Перший − це коли  змінюються труби, опалення, а другий − це пофарбування, викладення плитки, і ці процеси безкінечні. Відремонтували один гуртожиток, щось треба міняти в іншому і так постійно. Ось і виходить, що ремонт не закінчується. Наприклад, в 9 гуртожитку ми вже зробили душові та туалети.

− Як вирішуються конфлікти, якщо вони виникають?

− Цим займається Студрада або заступник декана з виховної роботи відповідного факультету. Іноземні студенти проживають разом із українськими, міжнаціональних конфліктів практично  ніколи не траплялося.

− Юрію Яковичу, скільки коштує проживання  в гуртожитку?

− Підвищення тарифів, звичайно впливає і на проживання у гуртожитку. Ціна підіймається від того, скільки витрачено коштів на утримання гуртожитку. Сюди входить зарплата, ремонти, різні побутові витрати. У 2015 році середня ціна проживання складала від 200 до 300 грн/міс. Зараз,  звичайно, вище.

…Кожен гуртожиток має свою атмосферу, свої особливості і традиції. Це наш спільний дім і порядок у ньому залежить не лише від  роботи адміністрації на благо студентів, але і самі студенти теж повинні обережно ставитися до своєї, хоч і тимчасової домівки. Тож прохання до студентів поважати один одного та зберігати гуртожитки у чистоті та порядку.

Розмовляла  В. ДУБОВА, наш спецкор.