Вівторок, червня 18, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Мить. Травень-2016

Презентація книги


Відбулася презентація книги «Повсякденне життя робітників Харкова в 1920-ті − на початку 1930-х років» доцента кафедри історії України Р. Г. ЛЮБАВСЬКОГО. На заході були присутні викладачі та студенти історичного факультету, видавці та зацікавлені.

У монографії на широкій документальній базі висвітлено особливості процесу радянізації щоденного життя робітників та формування радянського стилю життя. «Всі джерела, що стосуються повсякденності, читати й писати доволі важко − дуже важливо  не звести оповідь до побутописання, а надати унікальні дані. Мною було опрацьовано шість архівів, у тому числі й київських. Необхідно було з’ясувати, як ставилися пересічні мешканці Харкова до нової радянської реальності, як адаптувалися до нових умов, що відрізнялися від звичного укладу життя», − розповів автор книги.

Рецензентами монографії є доктор історичних наук, завідувач кафедри історії та культурології Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова Ольга Леонідівна РЯБЧЕНКО та кандидат історичних наук, науковий співробітник Інституту історії України НАН України Наталія Олександрівна ЛААС.

Також під час заходу представник видавництва, доцент Харківської державної академії дизайну і мистецтв Андрій КОРНЄВ ознайомив присутніх з проектами серії «Структури повсякденності».

О. АЛІНКА.