Четвер, грудня 07, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Ювіляри

Вітаємо з ювілеєм!

8 червня цього року освітянська та наукова громадськість України і багатьох країн зарубіжжя привітали ректора Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, академіка НАН України, Заслуженого діяча науки і техніки України, Президента Соціологічної асоціації України Віля Савбановича БАКІРОВА з ювілеєм - 70-річчям від дня народження!

У народі кажуть: «Діло майстра величає». Благородна місія виховання нових і нових поколінь вітчизняної інтелігенції, вагомий внесок у розвиток інтелектуального потенціалу нашої країни - справа життя Віля Савбановича Бакірова. Майже 35 років його доля невід’ємно пов’язана з Каразінським університетом, де він пройшов шлях від доцента кафедри соціології до ректора. Очоливши наш навчальний заклад, В. С. Бакіров докладав і продовжує докладати чимало зусиль, щоб примножити досягнення одного з найпотужніших освітніх та наукових центрів Східної Європи, перетворити його на дослідницький університет світового рівня. Одним зі свідчень того, що колектив Каразінського університету на чолі з його ректором, незважаючи на кризові умови кардинальних соціально-економічних, політичних та соціокультурних перетворень у нашій країні, не тільки не втратив, але й значно посилив свої позиції у надзвичайно конкурентному вітчизняному, європейському та світовому освітньому середовищі є результати провідних світових рейтингів та опитувань.
Важко перерахувати все, що зроблено колективом університету за ініціативи та підтримки В. С. Бакірова. Це й відкриття нових факультетів та спеціальностей, і реалізація численних наукових проектів, і створення таких просвітницьких та культурних центрів, як: Центр краєзнавства, Центр Конфуція, Ландау-центр, Єрмілов-центр, Музей археології - цей перелік можна продовжувати вже близькими для працівників університету та харків’ян назвами. Ініціативи із започаткування Дня випускника Харківського університету, проведення конкурсів «Аlма mater» та «Міс університету», увіковічнення пам’яті славетних професорів та студентів університету (пам’ятники лауреатам Нобелівської премії Іллі Мечникову, Саймону Кузнецю та Льву Ландау, двом видатним ученим - історику Дмитру Багалію та математику Олександру Ляпунову, воїнам-студбатівцям, меморіальні дошки художнику Генріху Семирадському, вченому Петрові Троньку) і ще багато, і багато іншого щирою підтримкою відгукуються в колективі Каразінського.
Мабуть, ще важче перерахувати те, що планується ректором зробити у нашому виші. Можна не сумніватися, що усі задумки будуть реалізовані, адже В. С. Бакіров має не просто хист менеджера, а справжній талант лідера, що виявляється в усьому, що він робить: у викладацькій, дослідницькій, громадській діяльності.
Небайдужий до долі вітчизняної соціології Віль Савбанович зробив усе можливе, щоб після драматичних подій у соціологічному середовищі, спричинених «помаранчевою революцією», Соціологічна асоціація України не тільки не розпалася, а й перетворилася, чи не на єдине в нашій країні, дієве професійне товариство, яке має своє обличчя, свою громадянську позицію. Ставлення  В. С. Бакірова до роботи зі студентами в аудиторії та поза нею, до реалізації наукових проектів, якими він керує, свідчить про те, що соціологія для нього є не тільки професією, а й покликанням.
Багатовекторність діяльності В. С. Бакірова відбиває багатогранність його особистості, серед численних талантів якої найважливішим є талант людяності. Саме завдяки цьому таланту, як уявляється, протягом багатьох років він залишається лідером славетного колективу Харківського університету, лідером української вищої освіти та науки, Президентом соціологічної асоціації України.
Вітаючи Віля Савбановича з ювілеєм, побажаємо йому міцного здоров’я, оптимізму та натхнення в реалізації справи свого життя! Сподіваємось, що академік В. С. Бакіров ще багато років буде гарантом академічної свободи та доброчесності, демократичного стилю керівництва та сприятливої морально-психологічної атмосфери в Харківському національному університеті імені  В. Н. Каразіна.

Привітання!

ВІД РЕДАКЦІЇ. З нагоди ювілею ректора, академіка Віля Савбановича БАКІРОВА до університету надійшли привітання.

Президент України П. О. ПОРОШЕНКО

Отримано вітальний лист від Президента України П. О. ПОРОШЕНКА, у якому наголошується на важливій ролі Віля Савбановича у становленні Каразінського університету: «Завдяки наполегливій та самовідданій праці, життєвій мудрості і таланту Ви здобули повагу та визнання серед колег і громадськості, а очолюваний Вами Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна став одним із провідних вищих навчальних закладів в Україні».

Міністр освіти і науки України Л. М. ГРИНЕВИЧ

Отримано вітальний лист від Міністра освіти і науки України Л. М. ГРИНЕВИЧ: «Талант, професіоналізм, компетентність і енергійність - це ті якості, що зробили Вас авторитетною, шанованою і знаною людиною не тільки в Україні, а й далеко за її межами. Багатогранність і глибина таланту викликають захоплення, а неоціненний внесок у розвиток вітчизняної освіти та науки - повагу».

Президент Національної академії наук України Б. Є. ПАТОН

Отримано вітальний лист від Президента НАН України, академіка Б. Є. ПАТОНА: «Мені особисто дуже приємно відзначити постійне зростання і розвиток співробітництва Національної академії наук України з очолюваним Вами університетом, у стінах якого здобули вищу освіту понад сто членів нашої Академії».

Повні тексти вітальних листів можна відшукати на сайті університету.