П'ятниця, грудня 01, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Мить. Серпень-2016

Це було весною

Зустрічають Нобелівські лауреати

ВІД РЕДАКЦІЇ. Уже чотири місяці поспіль на вході до Головного корпусу університету нас зустрічає не лише бронзова постать засновника альма матер Василя Назаровича Каразіна,  а  й бюсти трьох лауреатів Нобелівської премії - І.І. Мечникова, Л. Д. Ландау та Саймона Кузнеця.


На урочистому відкритті ректор, академік В. С. Бакіров зазначив: «На цих пам’ятниках люди, які досягли визначних результатів у пізнанні світу фізики, світу біології та світу соціальних відносин. Вшановуючи Нобелівських лауреатів, ми хочемо підкреслити роль освіти і науки в сучасному світі. Науку слід берегти, без неї не буде ані прогресу, ані стабільності, ані виходу з кризи».

Під час церемонії до Каразінської спільноти (на чолі з ректором, академіком В. С. Бакіровим) приєдналися  голова адміністрації Президента Б. Є. Ложкін та голова Харківської облдержадміністрації І. Л. Райнін.

Над бюстами працювало  знамените тріо: скульптори Олександр Рідний, Ганна Іванова та головний архітектор Харкова Сергій Чечельницький. Олександр РІДНИЙ зазначив, що творити університетські скульптури вони почали минулого року: «Бюсти зроблені з неполірованої бронзи - щоб поєднувалися із пам’ятником В. Н. Каразіну. Їх стиль - класичний, це перегукується з ідеєю класичної освіти, яку пропонує університет». До речі, ця ж команда митців працювала над скульптурами історику Д. І. Багалію та математику О. М. Ляпунову, які зустрічають каразінців біля Північного корпусу університету.

Шановні першокурсники! Коли будете заходити до Головного корпусу альма матер, не забудьте привітатися не тільки із засновником університету, а і з нобелівськими лауреатами.

Я. ЛІБРА, наш спецкор.