Вівторок, грудня 05, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Мить. Червень-2016

Пам’яті аристократа і демократа


ВІД РЕДАКЦІЇ: У червні університетська спільнота відкрила меморіальну дошку видатному вітчизняному фізику Іллі Івановичу ЗАЛЮБОВСЬКОМУ - Заслуженому діячу науки і техніки України, Почесному громадянину міста Харкова, двічі лауреату Державної премії України, повному кавалеру ордена «За заслуги», кавалеру двох орденів Трудового Червоного Прапора, першому проректору з наукової роботи. Відкриття приурочили до дня народження фізика - у 2016 році йому виповнилося б 87 років.

…Іллю Івановича називали аристократом та демократом. Харківському університету він присвятив понад 60 років свого життя, пройшов шлях від студента до першого проректора з наукової роботи. Виховав безліч учнів, серед яких - 8 докторів та близько 40 кандидатів наук, залишив у спадщину понад 400 наукових робіт, у тому числі 5 монографій, підручник «Ядерна фізика», навчальний посібник «Ядерна спектроскопія».
Ректор, академік В. С. БАКІРОВ: «Ілля Іванович залишив яскравий слід у вітчизняній та світовій науці, зробив вагомий внесок у розвиток нашого університету. Саме він заклав потужний фундамент наукової школи фізиків. Сьогодні ми відкриваємо меморіальну дошку цій великій людині, і я впевнений, що пам’ять про ученого житиме століттями».
Автор меморіальної дошки з бронзи та граніту скульптор Олександр Рідний.
О. ЯКОВЧЕНКО.

Проф.  І .Є.Тарапову - 90!

У червні механіко-математичний вшановував ректора університету з 1975-1993 рр., з 1966 по 1999 рр. - завідувача кафедри теоретичної механіки, видатного громадського діяча, ученого і просвітителя Івана Євгеновича ТАРАПОВА.

Іван Євгенович - автор наукового посібника «Векторний аналіз та початки тензорного обчислення». Під його керівництвом було виконано 15 кандидатських та 2 докторських дисертації. Як зазначає заступник декана з наукової роботи, кандидат фізико-математичних наук доц. П. С. Кабалянц, в пам'ять Івана Євгеновича на факультеті кожні два роки проводять «Тараповські читання». Конференція «Сучасні проблеми математики, механіки та інформатики», збирає на лише українських вчених, а й науковців  із Росії, Німеччини, Америки. Цього року така конференція проходила у березні. У вересні, на початку навчального року пройде святковий урочистий семінар. Університет  пам’ятає свого ректора Тарапова Івана Євгеновича та цінує його внесок у його розбудову.

В ДУБОВА.