Понеділок, грудня 11, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Вчений № 1

Так називають і по праву Сергія Ігоревича Архієреєва. До 205-річчя Харківського університету його, професора кафедри економічної теорії факультету міжнародних економічних відносин та туристичного бізнесу, відзначили найвищою премією альма матер: імені В.Н.Каразіна.
Досягнень у професора багато: – Відмінник освіти України із 27-річним стажем роботи, має 203 наукові та навчально-методичні публікації, у тому числі 11 навчальних посібників, 17 наукових монографій, уміло здійснює керівництво дипломниками та залучає їх до наукової роботи.
…Пробравшись на пару Сергія Ігоревича, я могла поспостерігати, як працюють лауреати такого рангу. Тривала лекція з курсу «Трансакційні витрати». Це авторський курс, тобто спеціально розроблена програма професійної спрямованості для студентів із спеціальності економічна теорія. Курс побудований на особистих розробках проф. С.І. Архієреєва і носить інноваційний характер. Минулого року дана програма була розширена, що можна вважати значним досягненням не лише самого розробника курсу, а й досягненням кафедри в цілому. Така інновація не залишилася поза увагою, тож у 2009 р. Сергія Ігоревича оголосили переможцем конкурсу «Вища школа Харківщини – кращі імена» , у номінації «Викладач професійно-орієнтованих дисциплін».
Як розповів сам лауреат, він виріс у стінах Харківського університету, тут закінчив економічний факультет, захистив дві дисертації, отримав вчені ступені. Премія імені В.Н.Каразіна викликає лише приємні та теплі емоції, адже вона означає лише одне – визнання наукових здобутків лауреата: «Премія почесна, її одержання можна вважати дарунком долі. І, звичайно, в мене був дуже вдалий трудовий рік. Побачили світ декілька монографій, в тому числі за кордоном».


В.ДЕНИСЕНКО.