Субота, червня 15, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Інтерв'ю в номер.Трибуна приймальної комісії

 

Вступна кампанія-2016: особливості нововведень


ВІД РЕДАКЦІЇ: Вступна кампанія-2016 позаду, але результати її удосконалення ми побачимо лише через декілька років. Пристосуватися до нововведень було вже не так і легко. Своїми враженнями від цьогорічної вступної кампанії з нами поділилася відповідальний секретар Приймальної комісії  доц. О. О. АНОЩЕНКО.


- Ольго Олексіївно, як минула цьогорічна вступна кампанія? Що в ній було особливого?


- Особливості були тільки в процедурі прийому документів та в конкурсному відборі вступників на перший курс денної форми навчання. А те, що стосується вступу на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліст та ступеня магістр, залишилося таким самим. У механізмі зарахування на І курс сталося достатньо багато змін. По-перше, на денну форму навчання майже всі заяви подавалися в електронній формі. З одного боку, це спростило роботу приймальної комісії, а з іншого - викликало питання серед абітурієнтів та працівників університету. Відправити заяви в електронній формі декому самостійно не вдавалося. Багато людей приходило до консультаційних пунктів із проханням допомогти надіслати заяву до університету або до іншого ВНЗ. Частина труднощів була викликана тим, що абітурієнт мав завантажити в систему копію додатка до атестата. З різних причин це виходило не в усіх. Копії доводилося надсилати електронною поштою або приносити на флешках, що також додавало клопоту як вступникам, так і членам відбіркових комісій факультетів. Крім того, за перший тиждень вступної кампанії накопичилося багато необроблених заяв вступників через поганий зв’язок із Єдиною державною електронною базою освітніх послуг. Нам довелося два тижні ліквідовувати відставання. Але основною особливістю цієї вступної кампанії була нова модель розподілу державного замовлення для вступників на І курс денної форми навчання, девіз якої - «місце йде за вступником». Виникали побоювання, чи не вплине це негативно на число зарахованих до університету, тим більше, що загальна кількість вступників у 2016 році зменшилася на 7% у порівнянні з минулорічною. Заяв цього року було надіслано 25 801, а минулого - 18 109. За цим показником ми впевнено вийшли на 9 місце серед вищих навчальних закладів України. Якісний склад вступників також був досить високим, у результаті чого ми отримали більше рекомендованих до зарахування  на бюджетні місця, ніж минулого року, але не всі вступники виконали умови для зарахування. У результаті на денну форму навчання було прийнято спочатку 1211 абітурієнтів. За рахунок додаткових місць для пільгових категорій ми збільшили це число ще на 36. На навчання за контрактом набрано 964 особи.


- Чи були цього року популярними інженерно-технічні та природничо-математичні напрямки?


- За результатами вступної кампанії помітно, що нині виявилися популярними такі  факультети: іноземних мов, юридичний, економічний,  міжнародних економічних відносин та туристичного бізнесу, комп’ютерних наук, соціологічний, історичний. Стало менше вступників на факультети природничого та фізико-математичного профілю, на біологічний, хімічний, фізичний, математики і інформатики.


- Як гадаєте, новий єдиний перелік галузей та спеціальностей допоможе зробити навчання кращим?


- Це теж було одним із нововведень вступної кампанії. Однак наскільки воно допоможе опановувати обрану спеціальність, поки важко сказати.


- Як щодо переможців ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад та ІІІ етапу конкурсів-захистів учнів-членів МАН? Адже їхні заслуги майже не враховуються.


- Це велика проблема. Адже тепер у нас немає про них ніяких даних. Зараз їм, на жаль, не дають переваг, тому вони не приносили свої дипломи до університету, бо в базі це ніяк не відмічається. Проте мені відомі двоє таких розумників, які вступили до нашого університету. Ольга СІЛІНА тепер навчатиметься на факультеті математики і інформатики. Вона є бронзовим призером Міжнародної учнівської олімпіади з математики. Олександр НІКОЛАЄНКО вступив на фізичний факультет. Цього року він отримав срібну медаль на 47-ій Міжнародній учнівській олімпіаді з фізики.


- Також скасували цільовий прийом і позаконкурсний вступ. Чи виникли проблеми з новими класифікаціями пільг?


- Зараз є тільки вступ за квотами. У цю категорію потрапили учасники АТО, демобілізовані після 30 листопада 2015 року, діти-сироти та діти з серйозними захворюваннями. Але після закінчення вступної кампанії ми надіслали до Міністерства освіти і науки України декілька листів із проханням виділити додаткові місця державного замовлення і для представників інших пільгових категорій.


- Чи задоволені результатами вступної кампанії?


- Ми задоволені кількістю зарахованих першокурсників та їх якісним складом. Цей набір обіцяє бути хорошим. А там подивимося, як студенти працюватимуть над собою. Адже результати ЗНО та середній бал додатка  до атестата не завжди забезпечують гарне навчання в університеті. Усе залежить від них самих. Сказати, що вступна кампанія була набагато легшою для тих, хто працював у приймальній комісії, я не можу. Хоч кількість відвідувачів зменшилась, але не зменшилася кількість запитань від них, які надходили електронною поштою і телефоном. Сподіваюся, що принаймні вступники відчули полегшення від нововведень. Поглянемо, що буде через рік.


Розмовляла Карина БОНДАР, наш спецкор.