Вівторок, червня 25, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Студраді - 10!

«Make love, not war»!


ВІД РЕДАКЦІЇ. У листопаді Студентська рада університету відзначатиме десятирічний ювілей. Всі звикли до заходів, які вона організовує: «Тиждень першокурсника», «Міс Першокурсниця Каразіна», День народження Студентської ради, День донора, День Святого Валентина, фестиваль КВК, «Karazina Karaoke Kingz», «Містер університет»…  Ми часті гості у  блозі студентів Каразіна - UNК, якому  виповнилося п’ять років. Слово голові ради, п’ятикурснику  Євгенію  ЛОБАНОВУ.


- Студраді виповниться 10 років, Ви її очолюєте з листопада 2015 р. Як відзначатимемо події?


- Корисними справами, реальним ділом і масштабно. Студентів цього дня чекає багато сюрпризів.


-А можна перерахувати найважливіші досягнення?


- Ви вже назвали наші традиційні заходи. Зараз втілюється в життя «Центр проектів і студентських ініціатив» - конкурс проектів наших студентів. Якщо буде дуже гарна ідея, то запропонуємо її на загальноміському рівні. Відзначимо переможців. Є ідея записати інтерв'ю кожного голови студради. Минулого року представники нашої організації відвідали Міжнародну науково-практичну конференцію, присвячену 70-річчю Організації Об’єднаних Націй, де для студентів проводили різноманітні майстер-класи. І ми  плануємо нинішньої осені зробити всеукраїнську конференцію. Нещодавно мені пощастило взяти участь у студентській міжнародній зустрічі, де познайомився з молоддю із Нової Зеландії, Великобританії та ін. Такий обмін досвідом породжує нові ідеї. Наприклад, до річниці студради та до Дня студента сподіваємося закінчити  ремонт приміщення на вулиці Отакара Яроша. Це буде так званий вільний простір, куди зможе прийти будь-який студент, щоб гарно провести час: почитати книги, навчатися, або ж просто поспілкуватися з друзями. Для студентів-каразінців це має бути безкоштовно. Гадаю, що всім сподобається.  Студрада також займається благодійністю. Не забуваємо і про дитячі будинки. Привозимо різні іграшки, смаколики, речі не тільки на свята, але і впродовж року. Адже, роблячи крок на зустріч дитині ми робимо кращим і добрішим наше життя. До 9 травня вітаємо ветеранів,  восени проводимо День донора.


- Назвіть основні проблеми, які підіймали студенти під час візиту до університету  міського голови Геннадія Адольфовича КЕРНЕСА?


- Говорили про встановлення спортивних майданчиків та ремонт гуртожитків. Однак усі проблеми студентів ми спочатку вирішуємо на рівні  ректорату.


- Дуже подобається  слоган студради: «Make love, not war» - Робіть кохання, а не війну?


- Це справжня університетська  легенда. Просто всі знають, що він існує з дня створення студради. Слоган - це суть того, з яким помислом студентська рада діє у Каразінському  університеті.


- А скільки ж нас у Студентській раді університету?


- Наразі - 38. Тих, які працюють тут зранку і до ночі, 6-8 осіб.


- Як це бути головою Студентської ради?


- Відповідальність упродовж року, навіть влітку доводиться працювати. Мало вільного часу. Ми відчуваємо підтримку, тож намагаємося виправдати довіру.


Розмовляла К. БОНДАР.