Понеділок, червня 17, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Відлуння на все життя

Асамблея Ради рад університету проводиться за найвизначнішими подіями в житті колективу. Нинішнє травневе свято – 65-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні – найурочистіша подія. Час відсуває від нас великий подвиг народу, страждання і муки наших близьких і рідних, переможні салюти травня 1945-го, що повідомили нам про Перемогу над фашистською чумою. І ми сьогодні маємо таку можливість працювати, жити, любити під мирним чистим небом. Але Час не має влади над нашою вдячною пам’яттю, над нашими світлими почуттями перед переможцями… Звучать над переповненим актовим залом альма матер урочисті слова ректора проф. В. С. Бакірова. В єдиному пориві піднімається зал при словах Віля Савбановича: «Наша глибока вдячність ветеранам за те, що вони зробили в ті роки, за їхню безкінечну мужність, за їх ставлення до свого обов’язку, до університету, до своєї праці. Вони поруч з нами і сьогодні підтримують нас у важкі хвилини…»
Урочистим, світлим, теплим по-сімейному видалася ця асамблея ради рад. Були нагороди ветеранам, був виступ доцента кафедри історії України Д.В.Журавльова «Харків у 1941-43 рр. у спогадах радянських і німецьких солдат і офіцерів», були мелодії часів Великої Вітчизняної у виконанні духового оркестру, були квіти і сльози, були вітання і спогади. Всім дуже сподобався урочистий концерт студентів з нагоди Перемоги: співали Міс Університет -2009 і 2010 Софійка Міщенко і Настя Прудивус, читав власні вірші про війну аспірант Кирило Мизгин, танцював ансамбль «Сонцеворот» і звучав «День Победы у виконанні університетського хору…
***
З нагоди 65-річчя великої перемоги 8 травня в університеті відбувся урочистий ректорський прийом для ветеранів Великої Вітчизняної війни.


О. НОВИКОВА.