Понеділок, червня 24, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Від нашого спеціального кореспондента

Історія харківських рододендронів


ВІД РЕДАКЦІЇ. Як ми вам і обіцяли, у цьому номері друкуємо продовження подорожі Ботанічним садом. Адже він у будь-яку пору дивує і вражає. Наш спеціальний кореспондент Карина БОНДАР завітала до Ботсаду під час цвітіння рододендронів.


Рододендрони - це вічнозелені або листопадні чагарники та дерева з сімейства вересові. Залежно від виду ці рослини можуть досягати близько 20 метрів у висоту. Але у нашому Ботанічному саду  зустрічається більше чагарників. Подекуди поряд з рододендронами ще можна помітити магнолії, які вже відцвітають.


Мало хто знає, проте саме карпатський рододендрон називають «червоною рутою». Це найвідоміша народна назва рослини. Вона має помаранчево-коричневий колір.


В Україні чудово прижилися такі види рододендронів: жовтий, японський, канадський, гострий, Шліппенбаха, рожевий (або прінофіллум),
катевбінський, Ледебура, Смирнова, кавказький, щільний. Більшість із них є і в харківському Ботсаду. До речі, свою назву вони отримали від двох грецьких слів, що у перекладі означають «дерево-троянда». Найдовше цвітуть у Каразінському рожеві рододендрони. Недаремно ще Іоанн Кронштадтський  казав, що квіти - це залишки раю на землі. Саме під час прогулянок алеями саду помічаєш незвичайність моменту. Адже ніщо не вічне і краса квітів допомагає це зрозуміти. Бо, на жаль, рано чи пізно вони зів’януть. Так і в житті. Потрібно вміти зберегти ту мить свого квітучого щастя.


Карина БОНДАР.Фотографії у номері: студкорів газети, С.Солонського, співробітників  Центру зв’язків з громадськістю К.Головачової, С. Ізюмської