Понеділок, грудня 11, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Вперше такий рівень!

ВІД РЕДАКЦІЇ: Ми Вам обіцяли розповісти про Олесю АЗАРЄНКОВУ, другокурсницю факультету МЕВ та ТБ, яка отримала диплом ІІ ступеня на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт за працю «Актуальні питання співробітництва з Європейським Союзом».
– Олесю, розкажи, що саме ти досліджувала у своїй роботі?
– Я досліджувала біоенергетику України, її відповідність європейським стандартам. Вивчала опалювальний пристрій, який працює не на традиційних видах палива, а на альтернативних, тобто на біотоплеві – як це сприяє стійкому розвитку національної економіки і наскільки це впровадження перспективне для нашого регіону. Я живу в приватному будинку. Коли отримуємо рахунки за газ, то бачимо просто катастрофічні цифри. Зараз йде впровадження опалювальних пристроїв, які працюють на альтернативу за рахунок біотоплива. У нас вдома вже третій рік працює цей пристрій. Чим більша площа приміщення, тим ефективніше він працює. Використовуючи природній газ ми за один метр квадратний платимо десять гривен. А при використанні біотоплива – близько трьох гривень за квадратний метр. Тобто ця тема безпосередньо торкнулася мене.
– Як пройшла конференція у Донецьку?
– У моїй секції було близько 20 чоловік. Багато людей було з Харкова. У моїй секції я одна представляла Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна. До цього я брала участь у конференціях, але всеукраїнського рівня вперше. Далі розвиватиму цю тему, мені вона дуже цікава.


З переможницею розмовляла В. ЖЕДЕНКО.