Понеділок, липня 15, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Листя, освячене пам'яттю…

Пам'ять – найцінніше, чим ми можемо віддячити нашим героям, тим на смерть стояв під Брестом, хто не відступив ні на крок під Сталінградом, хто вистояв у смертельній 900-денній блокаді Ленінграда, хто брав Дніпро і визволяв Київ, хто окропив харківську землю власною кров'ю заради світлого майбутнього нащадків. Завдяки їх подвигу ми зараз стоїмо під чистим голубим небом, радіємо кожному сонячному дню і будуємо майбутнє.
…Сонячний день серед похмурого тижня. Сьогодні відкриття алеї, присвяченої 65-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Тепер Лермонтовську вулицю від Харківського гуманітарного університету «Народна українська академія» до каплиці святої Тетяни прикрашають 15 молоденьких лип, чистий зелений газон та пам'ятні таблички. Земля під липами закладена з різних міст-героїв Росії, України та Білорусі. Вже початок вулиці зустрічає нас урочистими звуками оркестру, а вже біля арки НУА звідусіль тебе оточує свято. Безліч людей прийшли сьогодні сюди.
Звучать слова ректора «Народної української академії» проф.. В.І.АСТАХОВОЇ: «Ще один день наблизив нас до найпрекраснішої події – Дня Перемоги. Перемога прийшла до нас 65 років тому в такий же чудовий і прекрасний день, як сьогодні. Це було свято «зі сльозами на очах». Наша пам'ять була замішана на крові в ім'я світлого майбутнього. Алея із лип – символ пам'яті про тих, хто захищав найсвятіше в цьому житті – Батьківщину. Віримо, що це місце стане у Харкові святим для молодих, старих, і звичайно, для ветеранів».
В церемонії беруть участь представники Харківської обласної державної адміністрації, Харківської обласної ради, Харківської міської ради, Генерального Консулу Російської Федерації в Харкові. В церемонії бере участь делегація Санкт-Петербургу, наших друзів, День Санкт-Петербургу у яких співпадає із нашим сьогоднішнім святом..
Перед урочистим розрізанням стрічки виступив заступник міського голови ЛАНДСМАН В.А. : «Наша пам'ять вірна нашим дідам та батькам. Ми зробили все для того, щоб цей день закарбувався у серцях харків'ян. Проведена грандіозна робота для здійснення плану щодо закладення Алеї пам'яті. Ми обіцяємо щороку приходити сюди і віддавати шану героїчному і буремному минулому».
Червону стрічку розрізають на дрібні шматочки… «Алею пам’яті» можна вважати відкритою.. Окропляє святою водою юні деревця отець Віктор, протоірей Свято-Іоанно-Усікновенського храму. Ростіть і мужайте, липки! Станьте справжньою Алеєю пам'яті – прикладом того, як потрібно шанувати свою історію, своє коріння. За Батьківщину віддали найцінніше – своє життя наші діди і прадіди, тож нехай ця алея стане місцем єднання молодого і старшого поколінь. Листя, освячене пам’яттю…


В. ДЕНИСЕНКО, М. ШАЛІМОВА, студентки.