П'ятниця, травня 24, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Попереду

Постійно в десятці!

ВІД РЕДАКЦІЇ. У рейтингу кафедр природничо-математичного профілю за результатами діяльності у 2015/2016 навчальному році друге місце посіла кафедра астрономії та космічної інформатики фізичного факультету. Її завідувач Юрій Григорович Шкуратов, член-кореспондент НАН України, професор, доктор фізико-математичних наук, лауреат Державної премії України і премії ім. М. П. Барабашова НАН України, розповідає завдяки чому це стало можливим:


- На нашій кафедрі працює 12 співробітників, загальна кількість ставок - 7. Серед них чотири доктора наук. Окрім мене на кафедрі є й інші лауреати Державної премії України в галузі науки і техніки: Дмитро Геннадійович Станкевич, доцент, кандидат фізико-математичних наук, заслужений працівник освіти, Ірина Миколаївна Бєльська, професор, доктор фізико-математичних наук, Вадим Григорович Кайдаш, директор НДІ астрономії ХНУ, кандидат фізико-математичних наук. Премією імені В.Н. Каразіна 1-го ступеня у минулому навчальному році була нагороджена І. М. Бєльська.

У кафедри є власний функціонуючий веб-сайт, на якому кожен бажаючий може ознайомитися з робочими програмами навчальних дисциплін та іншою корисною інформацією. На кафедрі навчаються два аспіранта: Лариса Рогачева, керівник - Г.Д. Станкевич, та Тетяна Громакіна, керівник –  І. М. Бєльська.

Співробітники кафедри  опублікували 14 статей у журналах, що мають імпакт-фактор понад 2. Було видано в Англії колективну монографію, співавторами якої стали наші науковці та вчені з США. Наші співробітники працюють за контрактом з Army Research Laboratory, організацією яка функціонує в інтересах Міністерства оборони США. Деякі з наших ідей вони розцінюють як корисні та фінансують нас. Наприклад, за минулий рік нам надали приблизно 40000 доларів.

У квітні на базі кафедри та ліцею «Обдарованість» була проведена Всеукраїнська олімпіада, співробітники кафедри були членами журі, розробляли завдання та перевіряли роботи учасників.

- Які у кафедри плани на майбутнє? Як Ви оцінюєте друге місце?

- Серед планів на наступний рік можу виділити зміну назви спеціалізації. Зараз вона називається «Астрономія», але ми хочемо додати до неї словосполучення «космічна інформатика». Адже саме так і називається наша кафедра. Сподіваємося, що це дозволить нам збільшити набір студентів, хоча й у цьому році він у нас непоганий - 10 чоловік.

Ми вже виборювали й перше місце, але неправильно, коли одна й та сама кафедра посідає його із року в рік. Друге місце це теж непогана позиція. Бути у першій десятці - це добре.

Л. ЩЕРБАК.