Понеділок, червня 24, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Сайт законодавчого органу

Сайт Вченої ради університету: повнота інформації та функціональність

ВІД РЕДАКЦІЇ. Цієї осені почав діяти сайт Вченої ради Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Сучасний, функціональний та інтуїтивно зрозумілий, він став незамінним джерелом інформації про роботу законодавчого органу університету. Про переваги та особливості сайту говоримо з Наталією Анатоліївною ВІНННИКОВОЮ, Ученим секретарем університету.


Ще кілька місяців тому інформація про роботу Вченої ради розміщувалася на невеликій сторінці, але стало зрозуміло, що цього замало. Наталія Анатоліївна стала ідейною натхненницею створення сайту, розробкою якого займалися співробітники Центру веб-комунікацій університету. Вона розповідає про своє дітище з непідробним ентузіазмом та задоволенням: «Ми зрозуміли, що у Вченої ради одного з  кращих університетів України має бути повноцінне веб-представництво. Потребували ресурсу, який здатен охопити усі аспекти діяльності Вченої ради, на якому ми могли б представити документаційну базу (в тому числі, й рішення Вченої ради), анонси і новини (ці пункти дуже важливі, адже у нас відбувається багато цікавих засідань, які ми раніше не анонсували), розповідати про персоналії. Багато Вчених рад мають просто сторінку, у нас же - повноцінний сайт, функціональний, інтуїтивно зрозумілий, інформаційно наповнений. Усі необхідні документи уже адаптовані для потреб співробітників».

Пропонуємо «прогулятися» сайтом. Перше, що впадає в око - стримані кольори та зручність навігації, помітні блоки контактів. Маємо чотири основні розділи та головну сторінку. Загальна інформація, Персоналії, Постійні комісії та Документи - усе найнеобхідніше. Користувач може регулювати розмір шрифту, обирати між українською та англійською мовами (іноземна необхідна, адже Вчена рада дуже потужна, включає кількох академіків, багатьох науковців міжнародного класу).  На головній сторінці - кілька підпунктів: Документи, Рішення Вченої ради, Громадське обговорення, Новини, Оголошення, Напрями Діяльності, Популярні питання та Почесні доктори.

Такий вибір рубрик випливає з найактуальніших питань, серед яких, зокрема, - про перевірені міжнародні видавництва. Ми зробили добірку авторитетних видавництв для представників усіх наук, на сайти яких можна перейти за допомогою одного кліка.

Завдання, яке ми ставили під час розробки сайту, - максимальна функціональність, простота та зручність користування ресурсом. Ввели зручний алгоритм пошуку. Наприклад, рішення Вченої Ради можна сортувати і за алфавітом, і за датою прийняття. У розділі новин ми будемо розміщувати доповіді. Як показує досвід, теми, які виносяться на обговорення, надзвичайно цікаві для каразінської спільноти. Важливою є інформація про почесних докторів Харківського університету, адже вони - наша гордість, і про них мають знати.

Новація, яку прагнемо запустити найближчим часом - рубрика «Громадське обговорення». Хотілося б, щоб вона стала майданчиком для розгляду проектів рішень Вченої Ради, щоб увесь колектив був максимально залучений до процесу обговорення, особливо якщо йдеться про великі системні питання. Співробітники університету зможуть додавати коментарі, вносити пропозиції, адже інтерактивність, зворотній зв’язок - це не просто слова, це необхідність для людини ХХІ століття. Завдяки програмі, в документ з проектом рішень Вченої Ради можна вносити коментарі, до того ж, не анонімно, а тільки після авторизації, тобто спільнота розумітиме, кому належить та чи інша репліка. Звичайно, ми розглядатимемо пропозиції на предмет відповідності нормативній базі, проте зворотній зв’язок допоможе зрозуміти, на що зорієнтовані наші співробітники. До того ж, це допоможе зробити якість прийнятих рішень ще вищою».

Наталія Анатоліївна зазначила, що важливість сайту важко переоцінити: навіть коли Вчена рада мала сторінку, до неї часто зверталися колеги з інших вищих навчальних закладів. Сайт Вченої ради  значно полегшить життя співробітників Каразінського, адже надає усю необхідну інформацію про роботу законодавчого органу університету у будь який час, і не треба їхати з віддалених корпусів тільки щоб дізнатися про якийсь важливий документ або рішення.  До того ж, він робить Вчену раду більш відкритою і допомагає підтримувати двосторонній зв’язок між цим органом та усією університетською спільнотою. Нам залишається використовувати можливості цього ресурсу.

О. ЯКОВЧЕНКО.