Понеділок, липня 22, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Президентська стипендія

Студенти Каразінського

ВІД РЕДАКЦІЇ. 270 школярів зі всієї України стали стипендіатами Президента України: це переможці Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових навчальних предметів і Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. Серед них - студенти Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна:  біологи Георгій Бондаренко та Євгенія Литовченко,  Святослав Дмітрієв (факультет геології, географії, рекреації і туризму), факультет математики і інформатики: Дар’яна Клименко,  Артур Куликов,  Станіслав Мінаков,  Ростислав Пономарьов, Єлизавета Попова,  Поліна Рибалко,  Роман Скуріхін;  фізико-технічний факультет: Антон  Катруха,  Ілля Пишняк. Починаємо розповіді про іменинників.

Даряна КЛИМЕНКО, першокурсниця факультету комп’ютерних наук.

ВІД РЕДАКЦІЇ: Першокурсниця групи КС-13 факультету комп’ютерних наук Даряна КЛИМЕНКО як призер III етапу МАН  (секція німецької філології) отримала стипендію Президента України.


- Так, я писала наукову роботу: «Особливості художньої репрезентації концепту  "Мрія" у романі М. Мозера «Острів домогосподарок». Читала роман в оригіналі і описувала художні методи, що використовуються для відображення даного концепту, описувала їх як з точки зору когнітивної лінгвістики, так і літературознавства», -зазначає Дарьяна. - Також посіла І місце у IV етапі Всеукраїнської  олімпіади з німецької мови.

- Чим для тебе є ця нагорода, мотивує рухатися далі?

- Нагорода мотивує, але не більше, ніж перспектива прекрасного досвіду і розширення кругозору. Писати наукову роботу - нелегка праця, але воно того варте.

До Каразінського дівчина вступала з високими балами ЗНО: українська мова і література - 184, математика - 170, німецька - 200. «Навчання в університеті дається нелегко. Можливо, через те, що з другого  класу я навчалася у гуманітарній гімназії. Проте я прагну першу студентську сесію скласти на «відмінно». У старших класах, крім іноземних мов, мені завжди подобалися точні та природничі науки - фізика, хімія, математика. На факультеті комп'ютерних наук у мене нарешті з'явилася можливість вивчати ці дисципліни у бажаному обсязі. І хоча не завжди все вдається, але свою скарбничку знань я поповнюю щодня», - розповідає Даряна.

 

Георгій БОНДАРЕНКО, першокурсник біологічного, стипендіат Президента України:


- Із 7 класу підготував ґрунт до написання наукової роботи. У 9 класі вперше захистився на секції «Психологія». Тоді на обласному рівні посів третє місце. Уже через рік захопився зоологією та ботанікою. Потім мої дослідні пошуки привели мене до теми, яка стала фундаментом роботи в 11 класі. Я вивчав фармакологічні активності різних лікарських форм листка подорожника великого. Тож тема цьогорічної моєї наукової роботи звучала так: «Порівняльне дослідження фармакологічних властивостей різних форм foliae Plantaginis majoris L.». Завдяки шкільному вчителю біології Наталії Леонідівні Лосевій, кураторові Анатолію Анатолійовичу Щоголєву, викладачам університету Юрію Гарійовичу Гамулі та Ользі Михайлівні Утєвській мені вдалося вибороти перше місце на ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів–членів МАН. Також брав участь у різноманітних олімпіадах і турнірах. Проте дослідницька діяльність завжди стояла в пріоритеті. Окрім біології, в школі цікавився хімією, географією, англійською мовою. Ще раніше захоплювався танцями. А навчання в університеті мені дуже подобається. Особливо радує те, що практичні навички здобуваємо відразу після проходження лекцій. Хочу й надалі активно займатися науковою діяльністю в університеті та залишитися тут працювати викладачем.

 

А. МАЙСЬКА, К. МОСЬПАН.