П'ятниця, травня 24, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Зупинена мить-2016

Наукова продукція

«Основи наукових досліджень» для фізиків - влітку 2016-го року побачив світ навчальний посібник співробітників факультету радіофізики, біомедичної електроніки та комп’ютерних систем. Посібник розрахований на студентів фізичних спеціальностей. Його автори: доц.А. В. Дегтярьов, проф. М. Г. Кокодій та проф. В. О. Маслов, завідувач кафедри квантової радіофізики. Ініціатором створення видання став  А. В. Дегтярьов, який викладає даний курс студентам факультету.

Андрій Вікторович: «Навчальних посібників з основ наукових досліджень існує багато, але майже всі вони розраховані на студентів-гуманітаріїв. Тому виникла необхідність написати посібник для студентів факультетів природничо-наукового профілю, систематизувати вже існуючий досвід викладання цієї дисципліни. До «Основ наукових досліджень» включено розділ «Організація наукових досліджень в Україні та закордоном». Студентам буде цікаво дізнатися, які бувають джерела фінансування досліджень та як ці дослідження організовуються у США, Німеччині, Великій Британії та інших країнах. На факультеті радіофізики, біомедичної електроніки та комп’ютерних систем курс у наступному семестрі почнеться курс з даної дисципліни, і гарно, що наші студенти вже мають необхідний навчальний посібник».

В’ячеслав Олександрович: «У видавництві вже знаходиться навчальний посібник «Постановка експерименту та обробка результатів» тих же авторів. А ще у наступному році плануємо видання монографії за результатами наукової роботи «Формування та селекція поперечних мод у лазерних резонаторах». Її автори - А.В. Дегтярьов, В.А. Маслов, В.А. Свіч, А. Н. Топков.

Alma mater 2016

Традиційний гала-концерт конкурсу творчості першокурсників Alma mater 2016! У своїх виступах колективи продемонстрували багатогранність і різноплановість своїх талантів. Перше місце у конкурсі отримала команда соціологічного факультету, друге посіли команди філологічного та медичного факультетів, третє розділили екологічний, історичний факультети та факультет математики і інформатики. Гран-прі Alma mater 2016 вибороли першокусники факультету іноземних мов, які презентували постановку «Аліса в країні чудес».

 

Мить зупиняли Д.КАЛЬНІЦЬКА, Л. ЩЕРБАК.

Премії молодим науковцям

Відповідно до Указу Президента України «Про присудження премій Президента України для молодих вчених 2016 року» було відзначено доцента фізико-технічного факультету Валерію Трусову, за роботу «Мембранні механізми нуклеації та токсичної дії білкових агрегатів, пов’язаних із розвитком конформаційних захворювань» та  аспірантку фізико-технічного факультету Уляну Нємченко за роботу «Створення сучасних високоефективних різальних інструментів із полікристалічних надтвердих матеріалів на основі кубічного нітриду бору із захисним покриттям». Читайте в наступних номерах розповіді про іменинників.

 

Наукові видання

З історії Харківського університету. Презентація нових наукових видань з історії Харківського університету - «Ректори Харківського університету (1805-2014): бібліографічний довідник», «Почесні члени Харківського університету. Біографічний довідник», Якоб Л. Г. фон. «Спогади про моє життя», «Харківський університет (1917-1941) у спогадах його викладачів та вихованців»  відбулася напередодні нового року. "Завдяки цим виданням ми дізнаємося не лише про університет загалом, а про цілком конкретних людей: ректорів, почесних членів або ж спогади тих, хто знав і бачив університет. Тому, на мою думку, у них повною мірою реалізовано антропологічний підхід, який є визначальним для сучасної науки. Сподіваємося, ці видання стануть певним етапом для подальших наукових досліджень," - відзначив проф. С. І. Посохов, завідувач кафедри історіографії, джерелознавства та археології історичного факультету.      

О. ДЕУС.

 

Новогодняя метель

Стелет снежную постель,

Расстилается позёмкой

За окном узором тонким,

Где снежинок хоровод

Обещает - все придёт,

Нужно только верить в чудо!

 

…Что ЧУДЕСНЕЙ ЖИЗНИ будет?