Субота, травня 18, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Турнір імені І. І. Мечникова

Змагаються хіміки та біологи


XVІІІ хіміко-біологічний турнір імені І. І. Мечникова для учнів 7-11 класів відбувся на базі нашого університету. Юні біологи та хіміки не тільки перевірили свої теоретичні знання, а й застосували їх на практиці. Школярі побували на кафедрах і в лабораторіях хімічного та біологічного факультетів.

Незмінними організаторами заходу є Центр довузівської освіти, біологічний та хімічний факультети. Турнір - давня традиція для обох факультетів. В організації заходу взяли участь більше шістдесяти викладачів, студентів, аспірантів, лаборантів, інженерів й інших університетських співробітників. Ольга Валентинівна ТАГЛІНА, Голова журі біологічної секції турніру, секретар Вченої ради факультету, доцент, зазначає, що цей турнір є гарною можливістю університету отримати підготовлених абітурієнтів.

Організація і проведення змагань була на високому рівні. 230 учнів 7-11 класів стали учасниками турніру цього року! Розумні, серйозно налаштовані на результат діти спочатку пройшли перший етап турніру - теоретичний. Там учасники виконували завдання різної складності. Відповіді перевіряли сформовані відповідальні групи, у складі яких і викладачі, й студенти. Також вони слідкували за дисципліною та процесом написання завдань в аудиторіях.

Голова журі хімічної секції турніру Наталія Олександрівна ЛЕОНОВА, старший викладач кафедри хімічної метрології, кандидат хімічних наук, розповіла: «Мета нашого заходу - прищепити любов до непростої науки хімії. І ми бачимо результат! Серед студентів, хто перевіряє завдання, є колишні переможці турніру. Приємно бачити молодь, яку ми виховували, тепер в наших лавах».

Олег КЛОЧАНЮК, третьокурсник хімфаку, складав завдання для учнів 8 класу. Для нього організація турніру як творчість: «Складання завдань пов'язано з якоюсь творчою роботою, яка робить наше життя більш насиченим, цікавішим. «Правильне» студентське життя нудне. Воно обмежується будинком, де потрібно вчити лекції, та університетом, де потрібно їх писати. А як організатор турніру, я можу проявити себе творчо!»

Найцікавішим, за відгуками і школярів, і організаторів, є практичний етап. Тут учасники «познайомилися» з 12 кафедрами хімічного й біологічного факультетів. В лабораторіях і на кафедрах учні змогли на практиці перевірити свої знання, поставити питання університетським науковцям, дізнатися про напрямки підготовки. Хіміки виконували різні досліди та експерименти. А школярі-біологи - роздивлялися в мікроскопи клітини рослин.

Катерина БЄЛЄВЦОВА чотири рази брала участь в турнірі. Нині першокурсниця біофаку і  допомагає в організації заходу. «Чотири роки підряд я виборювала другі й треті місця. Мені дуже подобалися змагання, адже крім цікавих завдань, нас ще знайомили з  біологічним факультетом. Пам'ятаю, в якому захваті була, вперше побувавши на кафедрах. Раніше я і не підозрювала, скільки студентів і викладачів задіяні в Мечниковському! Який же це труд! А Ольга Валентинівна Тагліна - майстер своєї справи. Я була рада прийти і допомогти», - розповідає Катя.

За словами викладачів, цього року прийшло багато розумних дітей. Хто знає, може саме переможці Мечниковського турніру згодом втілять великі наукові ідеї, зроблять приголомшливі відкриття, стануть Нобелевськими лауреатами? І допоможе їм у цьому наш університет. Бо більшість учасників цього турніру планують вступати саме до Каразінського.

Анжела БУЧКОВСЬКА, учениця спеціалізованої школи-інтернат «Обдарованість» вважає участь в турнірі «репетицією» ЗНО: «Завдання дозволяють спробувати свої сили перед майбутнім ЗНО. Є цікаві, є складні питання. Я вчуся на хіміко-біологічному профілі, захоплююся біологією. Сьогодні особливо сподобалося побувати на кафедрах, так би мовити, побачити науку наживо. Мрію вчитися у Каразіна!»

Таїсія ЄРОХІНА.