Вівторок, червня 25, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Не боїмося зими!

До зими готові

ВІД РЕДАКЦІЇ. А ви ноктюрн могли б зіграти на флейті… димових труб? А от рослини Ботанічного саду можуть не боятися холодних ночей, адже цього року оранжерея отримала нові опалювальні установки. В. М. САМОЙЛОВ, інженер І категорії, відповідальний за газове господарство Ботанічного саду, навіть показав нам «гаряче серце» (ядро Ботсаду) - котельню. Наш спеціальний кореспондент Карина БОНДАР змогла на власні очі побачити, за допомогою чого тепер будуть обігрівати тропічні рослини.


О. О. АЛЬОХІН, директор Ботанічного саду, розповів, наскільки давно співробітники саду чекали оновлення опалювальної системи: «Наші старі котли були встановлені в 1994-1995 роках. Термін їхньої експлуатації становить 10 років, тобто нам їх мали замінити ще у 2004-2005 роках. Але лише в минулому році почали монтувати нові котли. Окрім того, сталися ще одні позитивні зміни. З 1999 року ми домагалися, аби в адміністративній будівлі зробили автономне опалювання. Адже теплотраса, яка тягнулася від оранжереї до адміністративного комплексу, уже застаріла. За умови низької температури дорога відтанула там, де проходить теплотраса. Через це виникали великі тепловтрати».

В. І. РЯБЕНЬКИЙ, заступник головного інженера, розказав про переваги нових котлів: «У Ботанічному саду весь час була лише одна котельня, яка опалювала оранжерейний комплекс і двоповерхову будівлю адміністративного корпусу. Теплотраса до неї сягала 150 метрів. Та з часом вона перестала належним чином виконувати свої функції. Взимку ця теплотраса була помітною. Опалювала не лише будівлі, а й землю. А це ж дуже неефективне використання! Тому вирішили зробити одну котельню та одну топкову кімнату. Ми встановили 2 котли італійської марки ICI REX 62, у яких коефіцієнт корисної дії становить 92 %. До цього в котельні оранжерейного комплексу були сталеві котли НІІСТУ-5, у яких ККД - близько 60%. Тепер автоматизовані теплова і газова частини. У адміністративній будівлі зробили топкову кімнату: встановили 2 німецькі котли Viessmann. Також для працівників побудували душову, вбиральню, кімнату для прийому їжі. У той же час ремонтні роботи проводяться не тільки всередині адміністративного комплексу, так, наприклад, нещодавно замінили дах. Уся котельня обійшлася близько в 3 млн. гривень».

Тож за 2 роки вдалося вдихнути нове життя в котельню Ботанічного саду. Тепер не лише рослини, а й люди видихнуть із полегшенням.


Карина БОНДАР.