Понеділок, липня 15, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

2016 - прощавай! 2017 - здрастуй!

Каразінський стимулює бути у формі!

ВІД РЕДАКЦІЇ. Професор Ганна КОЛОМІЄЦЬ, доктор економічних наук, викладач кафедри економічної теорії та економічних методів управління відома в університеті людина: це її  альма матер, це її другий дім! Тут вона виросла зі  студентки-відмінниці до непересічної особистості, крупного українського економіста. Тут - аспірантура, тут початок роботи на кафері світлої пам’яті видатного економіста Олександра Прокоповича Мамалуя, тут робота над обома дисертаціями… І все, як годиться ПІВНЯМ за східним календарем, у злагоді з активною громадянською  позицією. Це її суть  -активність - Ганни Миколаївни КОЛОМІЄЦЬ. Ось і ювілей у новому році готується  зустріти у тому ж руслі.


- Ганно Миколаївно, 2017 - рік Півня. А вірите Ви у гороскопи?

- Деякою мірою, так, бачите - навіть брошку маю у формі риби, мого знаку Зодіаку. Гадаю, гороскопи покликанні покращувати настрій. Іноді трохи корегую свою поведінку згідно них. Завжди сприймаю це позитивно.

…Студенткою економічного стала у 1974. Навчалася за спеціальністю політекономія і закінчила університет з червоним дипломом, за розподілом стала викладачем на кафедрі. Аспірантуру  при кафедрі закінчила достроково  успішним захистом кандидатської дисертації у 1984 р. Читала  нові курси «Основи маркетингу» та «Економічні ризики». З січня 1996 р. по жовтень 2012 р. працювала заступником декана економічного факультету. У червні 2006 р. -  блискучий захист докторської дисертації  «Спряження невизначеності розвитку господарських систем та їх реформування». З 2013 р. - професор. Упродовж дев’яти років працювала завідувачем кафедри міжнародної економіки…

- Ганно Миколаївно,а що вважаєте важливим у своєму кар’єрному зростанні?

- Важливим етапом вважаю проходження підвищення кваліфікації з 2002 по 2005 рр. у програмах Консорціуму із удосконалення менеджмент-освіти в Україні (Consortium for Enhancement of Ukrainian Management Education - CEUME), що  сформувався зусиллями й завдяки ініціативності українських, польських і американських фахівців, які були залучені до впровадження проекту з удосконалення менеджмент-освіти в Україні, що фінансувався Агентством США з міжнародного розвитку.

- Любите свою роботу?

- Маю сьогодні четверо аспірантів. Дуже приємно, коли студенти під моїм науковим керівництвом стають переможцями Всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук. З 2011 по 2016 рр. одинадцять моїх студентів стали такими  переможцями-лауреатами. Сьогоднішні мої вихованці більш поінформовані та вмотивовані, бажають розбиратися у складних ситуаціях. Сучасна молодь має креативний спосіб мислення. Як приємно зустрічатися із своїми вчорашніми студентами, сьогодні - успішними професіоналами. Так,  два роки тому я  навчалася у школі Інтернет-маркетингу, де викладав нам SEO-оптимізацію наш випускник Станіслав Дашевський.

- Любите  отримувати подарунки під ялинку?

- Більше люблю дарувати! І на Новий рік теж!

- Із чим зустрічаєте Новий, свій, рік і звичайно ювілей?

- Університет у моєму житті займає одне з найголовніших місць, все моє життя пройшло тут. Це постійний розвиток. Каразінський стимулює мене бути увесь час у формі. У подарунок альма матер маю 107 наукових праць (з них  п’ять монографій), шість з яких опубліковані у науково-метричних виданнях, одна у Scopus. Семеро захищених аспірантів, двоє з яких - іноземні громадяни (Чан Куог Хинг і Мохамед Коапсі) і нинішніх чотирьох, з яких Ельвіра Алієва виходить на захист найближчим часом...  Завершуємо останню із трьох НДР, які виконувалися під моїм керівництвом… Бажаю процвітання та ефективного розвитку університету та рідному факультету у новому році..

Л. ЩЕРБАК.