З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).
Вони познайомились, коли заселялися у гуртожиток, і одразу відчули, що це кохання з першого погляду. Ось уже два роки Марина і Марк Хоменки одружені.
Обидва з Донецької області, але зустрілися саме тут, у Каразінському, на радіофізичному факультеті. Створити сім'ю студенти наважилися вже після року стосунків, зрозуміли, що для узаконення їхніх стосунків немає жодних перешкод.
Молодята оселились разом у гуртожитку №2, бо найбільша радість для них - завжди бути поруч. На навчання це ніяк не вплинуло - вони успішно складають сесії, тож і отримують стипендії, а Марк навіть підвищену. Але однією стипендією ситий не будеш, тож Марк, як справжній голова сім'ї, влаштувався на роботу. Працює за фахом -в сервісному центрі ремонту техніки. До речі, 7 жовтня Хоменки відзначали річницю - два роки з найщасливішого дня у житті - одруження.
Марина Хоменко: «Я вважаю, найважливіше, що ми стали більше часу проводити разом. Навчаємося на одному факультету, але у різних групах. Любимо вдвох або з друзями гуляти у парках, ходити в кіно, боулінг, кафе або на ковзанку, також удвох любимо суші. Звичайно ж є і плани на майбутнє і мрії, але це особисте, про що б поки не хотілося говорити, раптом не здійсниться…»
Д. КАЛЬНІЦЬКА.
ВІД РЕДАКЦІЇ. За статистикою, з 10 молодих людей, які навчаються в ВНЗ, одружуються під час навчання 7 дівчат і 6 юнаків. Студентські шлюби - унікальне мікросередовище, де задовольняються такі життєві потреби, як любов, відпочинок, інтелектуальне спілкування та психологічний комфорт. Кожного року ми ведемо рубрику про Каразінські студентські родини, цього разу - розповідь про п’ятикурсників-біологів.
Катерина та Володимир ШУВАЄВИ - випускники кафедри мікології та фітоімунології. Їх історія кохання почалася ще в школі: у біологічному турнірі імені Мечнікова Катя програла майбутньому коханому 10 бонусних балів. Незалежно один від одного, вони вступили на біологічний, потрапили на одну кафедру. Ближче пара познайомилась на практиці в селищі Гайдари.
- Як вам вдавалося поєднувати особисте життя з навчанням?
- Поєднувати особисте життя з навчанням дуже легко, адже ми маємо один конспект на двох. Труднощів не виникає зовсім», - розповідає Катерина.
Подружжя зараз не працює, раніше Володимир працював в Центрі реабілітації рукокрилих Фельдман Екопарку. Згодом вдвох працювали в мікробіологічній лабораторії. Проте наразі студенти повністю присвячують себе навчанню в магістратурі. Успіхів у навчанні та подружнього щастя!
А. СПАСІБКО.