Субота, червня 15, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Поради лікаря

Грип небезпечний ускладненнями

Грип - це висококонтагіозна вірусна інфекція, збудниками якої є віруси типу А і В, які відрізняються агресивністю й високою швидкістю розмноження. За лічені години після зараження вірус грипу призводить до глибоких поразок слизової оболонки дихальних шляхів. Грип вкрай небезпечний своїми ускладненнями.

Основним заходом специфічної профілактики грипу є вакцинація. У період епідемічного підйому захворювання рекомендується також неспецифічна профілактика. Якщо ж ви захворіли на грип, то слід залишитися вдома й негайно звернутися до лікаря. Самолікування грипу неприпустимо! Лікування має призначати саме лікар. Необхідно суворо виконувати його рекомендації: постільний режим і багато пити.

Важливо пам'ятати, що не рекомендується переносити грип «на ногах», а швидке звернення до лікаря й своєчасний початок лікування (перші 48 годин захворювання) знижують ризик розвитку ускладнень грипу.

І. АЛЬБОЩА, в.о здоровпункту університету.