Неділя, червня 16, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

БІОЛОГІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

Трибуна декана

Історія факультету бере свій початок з 1804 року від кафедри природничої історії і ботаніки відділення фізичних і математичних наук. Біологи університету зробили великий внесок у розвиток вітчизняної та світової науки. Серед них - лауреат Нобелівської премії І. І. Мечников; всесвітньо відомі вчені-ботаніки В. М.Черняєв, В. М.Арнольді, Ю.  М. Прокудін; мікологи-фітопатологи А. Н. Потебня, Т. Т. Страхов; фізіологи та біохіміки рослин В. І.  Палладін, В. К. Залеський; зоологи О. М. Нікольський, С. І. Медведєв; фізіологи людини і тварин О. В. Нагорний, В. М. Нікітін; біохіміки І.М. Буланкін, Є. В. Паріна; генетик В. Г. Шахбазов. На факультеті працює вісім  кафедр, на яких можна отримати спеціалізації: «Біохімія», «Ботаніка та екологія рослин», «Генетика і цитологія», «Зоологія та екологія тварин», «Мікробіологія та вірусологія», «Мікологія та фітоімунологія», «Молекулярна біологія і біотехнологія», «Фізіологія та біохімія рослин», «Фізіологія людини і тварин». Навчальний процес, наукову, методичну та організаційну роботу на факультеті забезпечують понад 80 висококваліфікованих викладачів - професорів, доцентів.

Біологічний факультет готує бакалаврів та магістрів за двома напрямами: «Біологія» та «Біотехнологія», а також докторів філософії за спеціальністю «Біологія». На біологічному факультеті є можливість отримати другу вищу освіту.

Практичних навичок студенти набувають під час польових та виробничих практик. Студенти, магістранти та аспіранти мають змогу брати участь в численних наукових програмах, які виконують науковці факультету. Факультет підтримує наукові зв’язки з широким колом науково-дослідницьких установ та вищих навчальних закладів України та світу, в тому числі США, Франції, Німеччини, Канади, Великої Британії, Чехії, Словенії, Італії, Чилі та інших країн. Викладачі та науковці біологічного факультету активно співпрацюють з Музеєм  природи, Харківським зоопарком, Фельдман-екопарком, національними природними парками Слобожанщини, беруть активну участь в організації всеукраїнських та міжнародних конференцій з’їздів та конгресів.

На факультеті успішно діє Студентське наукове товариство. Вже з молодших курсів студенти мають змогу долучитися до науково-дослідницької роботи, брати участь у наукових конференціях та публікувати свої наукові праці. Традиційна Міжнародна конференція молодих науковців «Біологія: від молекули до біосфери», яка проходить на факультеті щорічно. Студенти факультету мають змогу пройти стажування у передових закордонних наукових установах.

Випускники біологічного факультету мають широкі можливості з працевлаштування. Наші випускники займаються науковою роботою в галузі біології, медицини, фармакології, екології, сільського господарства, працюють в харчовій промисловості, в практичній медицині (клініко-діагностичні, біохімічні, мікробіологічні та генетичні лабораторії), в фармації (біохімічні, мікробіологічні лабораторії), в харчовій промисловості (контроль якості), в санітарно-епідеміологічній та фітосанітарній службі, на біотехнологічних виробництвах, в установах по захисту рослин та в рибних господарствах. Кращі випускники продовжують навчання в аспірантурі в Україні та за кордоном, працюють викладачами біологічних дисциплін в університетах, коледжах, ліцеях, гімназіях, школах в багатьох містах України та Світу.Зробіть правильний вибір! Наш факультет чекає на Вас!

Проф. В. ЖМУРКО, декан біологічного факультету.