Понеділок, липня 15, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

ФАКУЛЬТЕТ ГЕОЛОГІЇ, ГЕОГРАФІЇ, РЕКРЕАЦІЇ І ТУРИЗМУ

Трибуна декана

Нашому факультету майже два століття, у його стінах викладали кращі геологи та географи країни, а його випускники працюють на усіх континентах і в усіх частинах світу. В майбутній вступній кампанії факультет здійснюватиме набір абітурієнтів за спеціальністю «Науки про Землю», за двома напрямами «Геологія» і «Географія», які є базовими для підготовки магістрів з «Геології», «Гідрогеології», «Геології нафти і газу», «Економічної та соціальної географії», «Географії» та «Географії рекреації та туризму» та ще цілої низки магістерських освітніх програм: інженерна геологія; екогеохімія нафти і газу; землеустрій, кадастр і моніторинг земель; регіональне управління; екскурсознавство; геологічний туризм тощо. На п’яти кафедрах факультету працюють 14 докторів наук і професорів, 30 доцентів і кандидатів наук, два лауреати державної премії України, заслужені професори Каразінського, Заслужені діячі науки і техніки України.

При факультеті діють сім навчальних і три науково-дослідні лабораторії, дві навчальні польові бази у Зміївському (с. Гайдари) та Ізюмському (с. Кам'янка) районах Харківської області, діє ряд філіалів кафедр (на Харківській обласній станції юних туристів, на державних підприємствах «Східгеоінформ», «Укрземпроект», «ПівденУкргеологія», в ліцеях, школах і гімназіях Харкова і області.

Факультет проводить навчальні та виробничі практики в Харківській області, в Карпатах, Криму, в інших регіонах України, а також в Білорусі, Молдові, Польщі, Румунії, Туреччині, Німеччині, Франції. Студенти проходять магістерські стажування в організаціях-замовниках - Інституті географії НАН України, ДНВП «Картографія», ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О. Н. Соколовського» УААН, УкрНДІ екологічних проблем, Харківській комплексній геологорозвідувальній експедиції, УкрНДІІНТВ, УкрНДІГаз, компаніях «TezTour», «Shell Exploration and Production Ukraine Investments (IV) D. V.» та ін.

Підготовка фахівців вищої категорії здійснюється за науково-освітніми програмами: «Географічна картографія», «Геохімія ландшафтів», «Економічна та соціальна географія», діє дві фахові ради з захисту кандидатських дисертацій за спеціальностями «Гідрогеологія», «Геологія нафти і газу» та «Економічна та соціальна географія».

На факультеті проходить шість міжнародних і регіональних наукових конференцій, видається три фахових збірника, два збірника наукових робіт студентів, аспірантів і молодих учених, матеріали конференцій, методична література, діє наукове студентське товариство і по закінченні університету майже кожен випускник має кілька вітчизняних і зарубіжних публікацій. Студенти і аспіранти нашого факультету стають призерами Всеукраїнських конкурсів наукових студентських робіт, олімпіад з географії і геології, мають можливість стажуватися за межами України. Насичене, цікаве і різноманітне життя студентів залишиться в пам'яті на все життя.

Проф. В.  ПЕРЕСАДЬКО,  декан факультету геології, географії, рекреації і туризму.