Понеділок, червня 24, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

ФІЗИКО-ЕНЕРГЕТИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

Трибуна декана

Історія фізико-енергетичного факультету починається з 12 липня 2001 спільним указом Міністерства освіти і науки та Національної академії наук України. Сьогодні на факультеті працюють чотири кафедри: кафедра інформаційних технологій в фізико-енергетичних системах; кафедра фізики нетрадиційних енерготехнологій та екології; кафедра теплофізики та молекулярної фізики; кафедра охорони праці та безпеки життєдіяльності.

Науковими дослідженнями та підготовкою фахівців займаються академік Національної академії наук України, 15 докторів наук, професорів та 20 кандидатів наук, доцентів. Факультет готує фахівців у галузі традиційних і новітніх технологій одержання, перетворення і використання енергії. На старших курсах загальні та спеціальні дисципліни викладаються провідними вченими, які працюють на самому вістрі сучасної фундаментальної та прикладної науки. Зміст спецкурсів постійно обновлюється, враховуючи побажання потенційних роботодавців - представників підприємств та наукових установ.

Результати фундаментальних досліджень, що проводяться викладачами та студентами факультету, регулярно публікуються у провідних вітчизняних та міжнародних журналах, таких як PhysicalReviewLetters та PhysicalReview. Прикладні дослідження співробітників факультету широко використовуються на практиці.

Випускники факультету - висококваліфіковані фахівці з фізичних, фізико-хімічних та математичних основ моделювання процесів енергоперетворення і складних енергосистем, а також в галузі комп’ютерного керування енергокомплексами та наукоємним технологічним обладнанням.

Діяльність випускників факультету пов’язана з вивченням і використанням як традиційних джерел теплової та гідроенергії, так і сонячної, вітрової, водневої, геотермальної та інших видів відновлювальної енергії, а також атомної  і термоядерної енергії.

Випускники факультету можуть працювати у провідних наукових, науково-виробничих і виробничих установах, приватних підприємствах, а також в енергогенеруючих і енергорозподільчих компаніях України. Вони також мають право бути викладачами у вищих навчальних закладах, ліцеях та коледжах.

Телефон деканату: +38 (057) 707-50-20; E-mail факультету: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Проф. К. НЄМЧЕНКО, декан фізико-енергетичного факультету.