П'ятниця, липня 19, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

ФАКУЛЬТЕТ ІНОЗЕМНИХ МОВ

Трибуна декана

Факультет іноземних мов здійснює підготовку фахівців за напрямом «Філологія» та спеціальностями «Іноземна мова та література», «Переклад» за освітньо-кваліфікаційними рівнями «бакалавр» та «магістр». Ми пропонуємо денну, заочну, паралельну форми навчання та перекваліфікацію (другу вищу освіту).

На факультеті викладається англійська, німецька, французька, іспанська, китайська, а також італійська та японська мова. Розпочато викладання арабської.

Така кількість мов, що викладаються, якість їх викладання та знань, які отримують студенти є головними досягненнями факультету за понад 85 років його існування. Саме тому популярність нашого факультету серед абітурієнтів є цілком природньою, і найкращі шанси до вступу мають абітурієнти з якісною підготовкою з дисциплін зовнішнього незалежного оцінювання.

Студенти вивчають фундаментальні та професійно орієнтовані дисципліни: зарубіжна література, літературознавство, країнознавство, мовознавство, латина, лексикологія, теоретична граматика, стилістика, теорія та практика перекладу, педагогіка, методика викладання іноземної мови, теорія міжкультурної комунікації. Пропонуються фахові спецкурси на вибір. Студенти проходять фундаментальні практики з педагогіки та перекладу. Серед викладачів факультету - фахівці з науковими ступенями з філології, педагогіки, літератури.

Студенти мають можливість навчатися за грантами у закордонних університетах. Ми співпрацюємо з представництвами закордонних навчальних установ у Харкові: Будинок Нюрнберга, Французький Центр та Інститут Конфуція. Зокрема, усі успішні студенти, які вивчають китайську, проходять мовне стажування у провідних університетах Китаю.

Маємо два комп’ютерні класи та єдиний в Україні клас синхронного перекладу.

Ми заохочуємо студентів до наукового пошуку. Зацікавлені студенти беруть участь у Всеукраїнських конкурсах наукових робіт, їх доповіді отримують високі оцінки фахівців.

Цікавим є позанавчальне життя студентства факультету: художня творчість, святкові вечори, дні факультету та кафедр, призові місця у конкурсах Alma Mater та Красуня університету. На нашому рахунку вагомі спортивні досягнення.

На факультеті діє потужна система студентського самоврядування, де активні студенти навчаються брати на себе відповідальність за важливі справи та вирішувати їх. Ми серйозно ставимося до виховання у студентів необхідних професійних якостей, широкого світогляду, патріотизму та загальної культури. Так, студентський актив факультету, студентський декан та його команда цілком самостійно підготували програму участі факультету у конкурсі Alma Mater-2016 та отримали Гран-прі.

Випускники факультету мають право роботи з двома та більше іноземними мовами, адже на факультеті існує можливість вивчення мов поза програмою. Наші випускники здатні успішно працювати у багатьох галузях. Більшість з них - це блискучі викладачі, науковці, відомі діячі культури, перекладачі, дипломати, управлінці фірм, фахівці у галузі IT-технологій та мас-медійних установах.

Запрошуємо до Каразінського  ін’язу - потужного центру з навчання іноземних мов та сучасної комунікації.

Телефон для довідок: (057) 707-52-47

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Сайт: http://foreign-languages.karazin.ua/

Проф. В. ПАСИНОК, декан факультету іноземних  мов.