Понеділок, липня 15, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Абітурієнт - 2010

Уклін від Василя Назаровича


Тетяна КОТКО, м. Богодухів:
- Я обрала для себе фізико-технічний факультет, хоча з дев’ятого класу поглиблено вивчала біологію. Із Каразінським мене познайомила бабуся, директор школи в Кручику, батьківщини засновника Харківського університету В. Н. Каразіна. Життя бабусі вже багато років пов’язане з університетом. Тому, переймаючи досвід моїх близьких, я без вагань вирішила навчатися в альма матер. Щодо моїх досягнень у школі – то я два роки поспіль писала роботи для МАН у секції «екологія», неодноразово брала участь в районних та обласних олімпіадах. Моє покликання – фізика. П’ять років студентства для мене – це багато знань, нові друзі та більше свободи для вираження свого власного «я».

 

 

 

Радіофак чи фізтех?


Артем АНІСІМОВ, випускник 122 школи:
- На даний момент для мене цікаві два факультети – радіофізичний та фізико-технічний, тому документи буду подавати на обидва одночасно. Для мене Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна асоціюється з кількома визначеннями: кращий ВНЗ міста, прекрасна освіта, професіоналізм та престиж. Маю здібності до точних наук, наприклад, на обласному етапі конкурсу МАН я виборов II місце у секції «техніка», також минулого року на Всеукраїнському турнірі ТЮІР посів почесне II місце. Попереду – абсолютно новий, незнайомий мені, але дуже очікуваний етап у житті…

 

 

 

 

Моряк, нарколог або психолог?


Клуб «Юний психолог» знаходиться в північному корпусі на факультеті психології. Саме тут зростає молоде покоління – абітурієнти. З багатьох найкращих школярів я обрала першого за списком – Богдана Бондаря, випускника гімназії .№ 1 м. Балаклеї.
- Я вважаю психологію найцікавішою наукою, адже вона дозволяє дізнатися більше про людей, їх внутрішній світ, поведінку, вчинки, думки... До цієї спеціальності я прийшов самостійно. Мама мріяла, щоб  я служив на морському флоті, я хотів бути медиком. Далі теж всі наступні мрії мої були пов'язані з медициною. Ще однією сходинкою до цього рішення був перегляд серіалу "Теорія брехні". У цьому серіалі я побачив багато цікавого і пізнавального. Писав роботу з "Підліткової наркоманії" для Малої Академії Наук».
У профорієнтаційному клубі "Психолог" займаються вивченням «азів» психології: теорію особистості, теорію любові і сексу, стосунки між людьми і та ін. А ще Богдан закінчив музичну школу з відзнакою за класом «Класична гітара», став лауреатом музичної премії "Надія". І золотий медаліст своєї гімназії.«Мрію стати викладачем» - Анастасія ВЕГЕРІНА, випускниця ЗОШ № 131, абітурієнтка факультету біології:


- Я активно цікавлюся біологією з дев’ятого класу, тоді я готувалася до екзамену з біології та вирішила спробувати свої сили в районній олімпіаді. Результат вийшов непоганий і вже наступні два роки я брала участь у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН. Цього року посіла перше місце на Всеукраїнському етапі МАН у секції ботаніки та зоології з темою «Мікофільні гриби Харківської області та їх екологічні особливості». Також я брала участь в четвертому етапі Всеукраїнської олімпіади з екології, де посіла третє місце. Дуже багато часу витратила на підготовку до тестування, сподіваюся, що це було не марно. Я цілком була готова до такої форми оцінки знань, але все ж таки було досить складно, адже шкільна освіта ще не розрахована на підготовку до тестування, тому доводиться дуже багато часу готуватися самостійно. Але я впевнена, що для тих учнів, які дійсно прагнуть навчатися – це не катастрофа, а навіть навпаки – стимул до більш сумлінного вивчення предмету. Я обрала саме Каразінський університет, бо вважаю, що це один з найпрестижніших ВНЗ України, у якому я зможу отримати достойні знання для того, щоб стати науковцем. Я мрію стати викладачем».

 «Можливість отримати омріяну професію» - Катерина МОРОЗ, випускниця Борівської гімназії № 1, абітурієнтка хімічного факультету:


- Я давно цікавлюся хімією, останні три роки беру участь в усіх можливих хімічних конкурсах. Вже протягом трьох років беру участь у МАН. У дев’ятому класі я посіла друге місце на обласному етапі МАН в секції медицина з темою «Йододифіцит – небезпека для здоров’я та успішного навчання». Минулого року я також брала участь в МАН і посіла перше місце на обласному рівні в секції медицина з темою «Харчові добавки у продуктах для дітей шкільного віку». Цього року посіла друге місце на обласному етапі МАН в секції медицина з темою «Фактори ризику в харчуванні школяра», також посіла третє місце на обласній олімпіаді з хімії, брала участь в університетській олімпіаді з хімії, посіла третє місце та отримала запрошення від декана хімічного факультету на навчання на хімфаці. Я дуже серйозно готувалася до тестування, багато працювала, додатково зустрічалася із своєю викладачкою хімії, щоб ще потренуватися перед тестуванням. Я мрію займатися фармацією, планую стати аспіранткою та викладати в університеті, сподіваюся, що все вдасться».


«Філософія = фізика»

Антон ПРИЙМАК, випускник Балакліївського ліцею, абітурієнт фізичного факультету:
- Цього року я посів перше місце у районній олімпіаді з фізики, якою зацікавився сам ще в дев'ятому класі. До цього часу мене приваблювала філософія, але згодом я зрозумів, що найближчою до цієї науки є фізика, з тією лише різницею, що теоретичних знань можна отримати більше, вивчаючи саме фізику. Вибір університету для мене не був важким, адже лише в Каразінському є кафедра теоретичної фізики. Про кар'єру та працевлаштування я поки що не думаю, а в університеті найголовнішою моєю метою є знання. Інше зараз мене цікавить менше».

 


Я − студентка Каразінського!


Дар’я ЗІМЕНКОВА, абітурієнтка факультету іноземних мов: «Я закінчила Харківську гімназію № 6. З точними науками ніколи не товаришувала. Окрім обов’язкових предметів (українська мова та література, історія України), складала ЗНО з німецької мови. Можливо крім інязу, буду подавати документи на соцфак. ХНУ – перший університет на Слобожанській Україні, він усім відомий. Для мене він був, є і буде класичним університетом. Я з дитинства чую про Каразіна. Більшість моїх учителів з гімназії – випускники ХНУ. Тестування, здається, написала непогано. Тести з німецької мови були нелегкими, потребували високого рівня знань. Мене лякає те, що я поки що не знаю, ким хочу бути. Знаю лише одне, що хочу подорожувати. Тому знання мов знадобиться. Від студентського життя чекаю чогось нового, цікавого. У мене є жага до нових знань. Хочу окрім німецької ще вивчити і китайську, іспанську мови».

 

 

 

 

«Фізика – захоплення з дитинства»

Олег ШИЛЕНКО, випускник Балакліївської ЗОШ № 1 імені О. А. Тризни, абітурієнт фізичного факультету:
- Фізика захоплювала мене ще з дитинства. Моя мама Віра Михайлівна – учитель фізики, більш того – вона фанат фізики. Ще з раннього дитинства вона прищепила мені любов до цієї науки. Пам'ятаю: коли мама забирала мене з дитячого садочка, я ставив їй купу запитань, як-от "як скипає чайник?", "чому застигає вода?". І, певно, вона настільки добре пояснювала мені це, що я й сам захопився фізикою. Цьогоріч я посів ІІІ місце на районній олімпіаді з фізики. Вибір університету був майже елементарним для мене: у Каразінському навчалися і моя мама, і моя тітка – від них я чув лише найкращі відгуки про цей університет. Лише в дев'ятому класі я трохи вагався: мене в той час захоплювали комп'ютерні дисципліни, я навіть планував вступати до ХНУРЕ на якусь комп'ютерну спеціальність. Та чесноти Каразінського взяли гору. Незвичайно, страшно, цікаво, незрозуміло – саме такими словами я б охарактеризував нинішній свій перехідний період життя. Проте, сподіваюся все буде добре, і вже на першому курсі я вивчатиму фізику в університеті та продовжуватиму заняття своїм улюбленим футболом».


Закохана в соціологію


Цікавиться всім новим, багато читає, прагне кардинальних змін у суспільстві, захоплюється поезією…саме така моя абітурієнтка Даша ШЕХОВЦОВА:
- Спочатку я захопилася психологією, але далі вирішила, що така наука як соціологія більш цікава та захоплююча. А потім я познайомилася з професором із соціологічного факультету Сокурянською Людмилою Георгіївною і … як можна було не закохатися в соціологію?!
Дашу приваблює такий напрямок, як політична соціологія: «Мені дуже хочеться, щоб у нашого суспільства мізки стали на місце. Також слід пояснити поведінку різних соціальних та вікових груп людей. Шкода, що люди досягаючи певного рівня, забувають свої бажання».
Навчалася наша абітурієнтка в Ліцеї архітектури та будівництва в економічному класі, тож щороку брала участь в олімпіадах, готувала наукові статті, проекти, створювала проекти власних фірм, а також, останнім часом брала участь в «стрімі» сучасної української літератури, точніше кажучи, поезії. Хоча, як вона сама висловилася «вірші писати може не кожен, а те, що роблю я, це вихід моїх емоцій». Середній бал атестату Даші складає 179,6 бала. Вона також брала участь в олімпіаді, що проходила на соціологічному факультеті «все було як зазвичай на будь-яких олімпіадах: запитання, варіанти відповідей, а потім творче завдання. Я набрала більше всіх балів і виборола перше місце. Ось і все», тому я не дивуюсь, чому Дашу назвали найкращою кандидаткою до першокурсників соціологічного факультету.


Буду медиком


Саміра ДЖАББАРОВА, випускниця школи № 59:
- Я вирішила вступати на факультет фундаментальної медицини Харківського університету, оскільки мрію стати педіатром та лікувати маленьких діток. Зацікавилася біологією тільки у минулому році, довгий час мріяла стати співачкою. Проте зрозуміла, що  насправді я хочу бути лікарем. Звичайно, у мене присутні переживання і навіть певний страх перед початком студентства,  але я сподіваюся, що нові враження, емоції та перспективи доповнять моє життя.


Майбутній адвокат


Катерина КОРЧЄВА, абітурієнтка юридичного факультету: «Протягом навчання у Харківському ліцеї № 4 я неодноразово брала участь в МАН з права, у турнірах з історії. Мені цікаво вивчати право. Мої мама і бабуся за спеціальністю юристи. Я ж у майбутньому хочу стати адвокатом. Тому, можна сказати, продовжую сімейну традицію. Окрім Каразінського університету планую вступати до НЮА ім. Ярослава Мудрого, але все ж більше переваг надаю ХНУ. Від студентського життя чекаю нових відчуттів, глибоких профільних знань».
«Історія – це життя…» − Кирило КАШТАНОВ, випускник ЗОШ № 119, абітурієнт історичного факультету:
- Я довго думав, куди вступати після закінчення школи. Та після навчання у Школі істориків Харківського університету, не залишилося жодних сумнівів, що необхідно вступати на історичний. Адже саме тут я зможу займатися тими історичними темами, які мене цікавлять, розбиратися в тих питаннях, які є важливими не тільки як історичні факти але й як досвід. У Школі істориків я познайомився з викладачем історичного факультету університету Денисом Володимировичем Журавльовим, який мене і зацікавив вже безповоротно історією, він захоплений своїм предметом. Цього року я посів перше місце на обласній олімпіаді з історії. Дуже активно готувався до тестування, взагалі то така форма оцінки знань спонукає учнів, мене зокрема, серйозніше ставитися до навчання та до підготовки. Сподіваюся, що здобутих знань та вмінь буде достатньо для того, щоб вступити на історичний. Історія для мене стала життям."Зацікавила мене географією моя мама Ю. О. ЧИЖОВА"

 

Костянтин БАБЕНКО: випускник Харківської гімназії № 14, абітурієнт геолого-географічного факультету:
- Зацікавила мене географією моя мама Ю. О. ЧИЖОВА (вона сама керівник археологічного гуртка Центру дитячої та юнацької творчості). Це зацікавлення вилилося в достатньо непогані наслідки: наприклад, цього року я посів ІІ місце на всеукраїнському етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН (секція геологія), ІІІ місце на обласній олімпіаді з географії та став абсолютним переможцем обласних олімпіад із географії. Крім того, я входив до складу команди, що посіла І місце на Всеукраїнському краєзнавчому зльоті. Сподіваюся, цих досягнень вистачить для вступу на геолого-географічний факультет Каразінського, адже цей університет один із кращих в Україні. Тим більше, що зв'язок із ХНУ – наша сімейна традиція: мій дідусь О. П. ЧИЖОВ багато років присвятив університетському істфаку. Сподіваюся, університет мені надасть можливість визначитися з науковим напрямком, подальшим місцем роботи та родом занять».

 

 

 

«Мені завжди подобалися математика»

Тетяна СУПРУН, випускниця Харківської гімназії № 46, абітурієнтка механіко-математичного факультету:
- Мені завжди подобалися математика, інформатика та фізика – і виходило в мене краще з цими дисциплінами, і додатково займалася саме з них. Захопив мене точними науками тато ще в дитинстві, допомогла розвинути це захоплення шкільна вчителька фізики Ф. Я. БОЖИНОВА, вона мене й досі надихає. Цього року я посіла перше місце на Всеукраїнському турнірі юних винахідників і раціоналізаторів, ІІІ місце на всеукраїнському етапі МАН (секція техніка) та І місце на обласній олімпіаді з економіки. Із тим, що я вступатиму до університету, я визначилася ще у восьмому класі, вибір спеціальності здійснила пізніше, у десятому. Каразінський підкорив мене своєю величчю й тим, що це справжнісінький УНІВЕРСИТЕТ. Чекаю першого вересня та нових знань, знайомств і, можливо, участі в олімпіадах і конкурсах – шкільних років мені не вистачило».

 

 

 

 

 


«Філологія почалася з Чехова…»

Володимир ВИНИЧЕНКО, випускник Харківської гімназії № 34, абітурієнт філологічного факультету:
− Упродовж останніх кількох років я цікавлюся зарубіжною літературою. Я брав участь в обласному етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН, де посів друге місце у секції зарубіжної літератури з теми «Символіка в творчості А. П. Чехова». Саме Чехов відкрив мені чарівний світ літератури, його твори – це цілий світ, який можна досліджувати нескінченно. Саме почитавши Чехова вперше, я став більше цікавитися не тільки літературою, а й мовою. Я наче почав відчувати чарівність мови, почав розуміти, що за її допомогою можна сформувати певні почуття, викликати певні асоціації. Сьогодні Чехов – один з моїх улюблених письменників. Я загалом найбільше цікавлюся літературою кінця  ХІХ – початку ХХ століття. Вступаю на філологічний факультет. На мій погляд, саме університет, його викладачі, наукова база допоможуть мені здобути необхідні знання та навички для того, щоб стати викладачем.

 

 

 

 

«Захоплення географією»

Анна КОВАЛЮХ, випускниця Харківського ліцею № 89, абітурієнтка геолого-географічного факультету:
- Якось у сьомому класі я отримала чотири бали за контрольну з географії – тоді мама дуже сильно посварила мене. Саме з того дня й почалася моя взаємна любов до географії: вже у восьмому класі я поїхала на олімпіаду з цього предмету, а в дев'ятому – конкурс-захист науково-дослідницьких робіт МАН. Цього ж року я посіла в цьому конкурсі ІІІ місце на всеукраїнському етапі з темою "Аналіз територіальної організації готельної інфраструктури м. Харкова в аспекті Євро-2012"» та ІІ місце в районній олімпіаді з географії. А вступати до Каразіна я вирішила, бо лише в ньому та в педагогічному викладають географію. Та педагогічний мене не дуже приваблює, бо Каразінський обходить його за багатьма показниками (вік, рейтинг, кількість студентів). Тим більше, з деякими викладачами геолого-географічного, як-от доц. О. О. ЖЕМЕРОВ, я вже познайомилася на Обласній станції юних туристів».

 

 

 

Тут моє коріння


Сергій ТУРЧИН, випускник 122 школи:
- Я подавав документи одразу на два факультети – фізико-технічний та економічний, оскільки остаточно не вирішив, з якою професією хочу пов’язати своє майбутнє. Чому я вступаю саме до Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна? Тому що вся моя родина навчалася у цьому закладі, мої батьки – випускники мехмату. У школі я всюди спробував свої сили і майже завжди виборював призові місця. Писав роботи в МАН (фізика, математика), де моїми досягненнями були II та III місця). За результатами ЗНО я отримав такі бали: українська мова – 197, 5 балів, математика – 198, 5 балів, англійська мова – 195 балів. Від навчання в Каразінському очікую отримати гарну освіту та знайти нових друзів і приятелів.

 

 

Іду на фізико-технічний!


Альона БУЛИЧОВА, випускниця фізико-математичного ліцею № 27: «Із Каразінським університетом у мене пов’язане практично все життя. Уперше я потрапила до стін альма матер завдяки своєму батькові, я навчалась у Малому університеті, наука - фізика. Із 2004 року вступила до 27 профільного ліцею, де я більш активно почала вивчати свій улюблений предмет. З дитинства я захоплююсь точними науками, брала участь в обласних, Всеукраїнських олімпіадах, турнірах, де багаторазово виборювала призові місця (зокрема, у 2009 році Альона виборола перше місце на Всеукраїнській олімпіаді з фізики). На одному з турнірів я познайомилася з деканом фізико-технічного факультету професором Ігорем Олександровичем ГІРКОЮ, куди я і планую вступати».О. КОСТІНА, А. КУТАС, В.ЖЕДЕНКО, В. ДЕНИСЕНКО, А. ЧАЛА, М. ШАЛІМОВА.