П'ятниця, травня 24, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

ІСТОРИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

Трибуна декана

У 2016 р. факультет знову серед лідерів. Усі кафедри історичного факультету увійшли до ТОП університетського рейтингу кафедр гуманітарного та соціально-економічного профілю. Перше місце посіла кафедра історіографії, джерелознавства та археології, друге, третє та четверте місце в рейтингу -  відповідно кафедра історії стародавнього світу та середніх віків, кафедра історії України та кафедра історії Східної Європи, на шостому місці кафедра нової та новітньої історії.

Факультет пишається успіхами своїх студентів. У 2016 р. студент четвертого курсу О. Новак став переможцем міського конкурсу студентських проектів «Харків - місто молодіжних ініціатив». Команда студентів факультету здобула перемогу, посівши друге місце на п'ятому міжнародному студентському турнірі з історії. Студенти першого курсу вибороли третє місце в університетському конкурсі першокурсників AlMA MATER-2016. Аспірантка факультету Світлана Нижнікова здобула академічну стипендію імені М. С. Грушевського від Кабінету Міністрів України.

У 2016 р. було проведено низку наукових та науково-практичних конференцій: VII Луньовські читання «Музейний колектив і його проблеми»; 69-та Міжнародна конференція молодих вчених «Каразінські читання»; ХIV Астаховські читання  ««Своє» й «чуже» в історичній пам’яті та історіописанні»; «Проблеми історії та археології України», присвячена 125-річчю професора К. Е. Гриневича. У Музеї археології відбулась виставка-презентація результатів археологічного польового сезону 2016 року. Серед багатьох цікавих експонатів на виставці був представлений унікальний для Лівобережної України скарб - 30 золотих виробів скіфського періоду, знайдені археологічною експедицією під час розкопок Більського городища.

Вперше на факультеті для аспіратнів ВНЗ України була проведена робітня «Ремесло історика: роль гіпотези при написанні дисертаційної праці» за підтримки Програми східноукраїнських студій імені Ковальських Канадського інституту українських студій.

У 2016 р. факультет відвідало чимало відомих вчених. Так, цикл відкритих лекцій прочитав професор факультету антропології Європейського університету Михайло Лур'є та доктор філософії Андреас Буллєр (Штутгарт, ФРН). Відбулися зустрічі з генеральним директором Національного архіву Республіки Казахстан Маратом Оралбаєвичем Абсеметовим та дипломатом, доктором гуманітарних наук Маріушем Машкевичем (Польща).

На факультеті успішно були проведені навчальні практики - археологічна, музейно-архівна, краєзнавча та педагогічна. Традиційно група студентів взяла участь у Програмному Архівознавчому об`їзді архівних установ Польщі, який був організований професорами Інституту історії Університету Марії Кюрі-Склодовської в Любліні - Артуром Гораком та Єжи Тернесом. Студенти, які взяли участь у краєзнавчій та музейно-архівній практиці, здійснили навчальну експедицію територією Північно-Західної Слобожанщини. Група студентів та співробітників германо-слов’янської археологічної експедиції взяла участь в археологічних дослідженнях Інституту археології Варшавського університету під керівництвом Марціна Рудницького (Польща).

У цьому році на факультеті було ініційовано два нових медіа-проекти: відео-проект - інтерв’ю з викладачами - «Профіль» та студентський електронний журнал «Quo vadis».

Доц. С. ЛИТОВЧЕНКО, декан історичного факультету.