Понеділок, червня 24, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

ФІЛОСОФСЬКИЙ ФАКУЛЬТЕТ

Трибуна декана

Біля джерел університетської філософської традиції у Харкові стояв німецький філософ, виходець з Ієнського університету - Йоганн Баптист Шад. З благословення Й.Г.Фіхте і за рекомендацією Й.В. Гете він обійняв посаду першого ординарного професора філософії новоствореного Харківського університету.

Філософський факультет  було створено в 2001 році. З часу заснування факультету близько двох десятків його випускників захистили кандидатські дисертації, щорічно наші студенти посідають перші і призові місця на республіканських конкурсах студентських наукових робіт і олімпіадах з філософсько-культурологічних та валеологічних дисциплін.

Готуючись до вступу на наш факультет, Ви можете відвідувати заняття Малого філософського факультету (безкоштовно, щовівторка о 17-00 на факультеті, в Північному корпусі університету), спробувати свої сили у підготовці наукових робіт на секціях «Філософія», «Релігієзнавство» і «Валеологія» (перших в Україні) Малої Академії Наук України, взяти участь в роботі Всеукраїнської філософської  історико-краєзнавчої конференції учнівської молоді  «Пізнай себе, свій рід, свій народ», в олімпіаді з дисципліни «Людина і світ».

Вступивши на факультет, Ви зможете отримати освіту за чотирма (факультет у 2001 році починався із однієї) спеціальностями: «Філософія», «Культурологія», «Здоров’я людини», «Богослов’я», студенти яких вивчають близько 200 дисциплін. Вашій увазі ці дисципліни пропонують викладачі п’яти кафедр факультету (теоретичної і практичної філософії, теорії культури і філософії науки, політології, валеології, українознавства), серед яких понад 30 докторів наук і близько 70 кандидатів наук. І кожен з них готовий надати Вам допомогу з будь-яких навчальних чи наукових проблем.

Студентом факультету Ви зможете виступити на Міжнародній науковій конференції студентів і аспірантів «Харківські міжнародні студентські філософські читання» і в її матеріалах опублікувати свою першу наукову працю. До Ваших наукових послуг на факультеті також п’ять наукових журналів і два збірники наукових праць. У разі відмінного навчання на факультеті та його успішного завершення Ви зможете вступити до аспірантури факультету і захистити кандидатську дисертацію в Спеціалізованих радах, що працюють на факультеті.

Наші випускники працюють в освітніх і наукових закладах, в органах державного управління і місцевого самоврядування, туристичних агенціях,  громадських організаціях.

А Ваші щоденні студентські будні на факультеті прикрасять: посвята в студенти факультету в с. Сковородинівка, конкурс першокурсників «Альма Матер», новорічний філософський бал-маскарад та багато ін.

P. S. Мудра людина не потрапляє в такі ситуації із яких розумна блискуче виходить.

Проф. І. КАРПЕНКО, декан філософського факультету.