Четвер, червня 13, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

ФАКУЛЬТЕТ МАТЕМАТИКИ І ІНФОРМАТИКИ

Трибуна декана

Підготовка математиків у Харківському університеті триває з початку 19-го сторіччя.  Славетні традиції Харківської математичної школи були закладені всесвітньо відомими математиками і блискучими педагогами. Сучасний факультет математики і інформатики -  це продовження традицій цієї класичної школи та, водночас, розвиток і поширення найсучасніших наукових галузей, це елітна освіта та широкі перспективи працевлаштування.  Творча високопрофесійна атмосфера на факультеті математики і інформатики притягувала і притягує обдаровану, талановиту молодь. Зараз на факультеті навчається сім переможців міжнародних шкільних олімпіад з математики та 13 переможців Всеукраїнських олімпіад з математики та інформатики.

У складі факультету - 60 викладачів, серед яких академік та члени-кореспонденти Національної академії наук України, 20 докторів та 30 кандидатів фізмат наук.  На факультеті навчаються близько 400 студентів. У 2016 році на перший курс «на бюджет» ми прийняли 78 студентів. З 2017/2018 навчального року планується розпочати підготовку бакалаврів за новою спеціальністю «інженерія програмного забезпечення».

Розширюється співробітництво факультету із закордонними університетами. У 2016/2017 навчальному  році два студенти-магістранти відділення інформатики успішно проходять навчальну практику і працюють над дипломними роботами в університеті м. Ніцца (Франція). У грудні група студентів математиків і прикладників 4-го курсу  проходить навчальну практику в університеті м.  Мюнхен (Німеччина).

У червні на нашому факультеті відбулося урочисте вручення сертифікатів випускникам програми підготовки фахівців у галузі статистичного аналізу даних, отриманих при проведенні клінічних досліджень. Програму реалізовано відповідно до угоди про співпрацю між університетом та компанією «SAS» у рамках спеціалізації «Біостатистика». Протягом навчального року група студентів факультету проходила підготовку згідно з програмою курсу, що включає вивчення програмування мовою Base SAS, основ клінічних досліджень і специфіки статистичного аналізу даних у медицині та фармакології, а також заняття з англійської мови. По закінченні курсу студенти пройшли офіційну сертифікацію за Base SAS, як результат - крім диплому про вищу освіту, учасники отримали офіційний сертифікат SAS, в самому ж дипломі є відмітка про проходження підготовки за спеціалізацією «Біостатистика». Окрім цього, випускники матимуть змогу співпрацювати із американською компанією Experis, що є однією з найбільших організацій на світовому ринку біостатистичних досліджень, її українським партнером - Intego Group, а також - фармацевтичною та біотехнологічною корпорацією Roche-Genentech.

Проф. Г. ЖОЛТКЕВИЧ, декан факультету математики і інформатики.