Субота, липня 20, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

ФАКУЛЬТЕТ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН ТА ТУРИСТИЧНОГО БІЗНЕСУ

Трибуна декана

Нашому факультету виповнилось 10 років. В квітні 2015 року в стінах Каразінського університету проводились численні святкові заходи, присвячені тижню факультету МЕВ та ТБ. Кожен день цього тижня пройшов під унікальним гаслом та був сповнений цікавих подій, неймовірних зустрічей, пізнавальних лекцій та радісних емоцій.

Факультет готує фахівців за спеціальностями «Міжнародні економічні відносини» (освітні програми «Міжнародні економічні відносини» та «Міжнародний бізнес»), «Туризм», «Готельно-ресторанна справа», «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» (освітні програми «Міжнародні відносини та регіональні студії» та «Міжнародна інформація та міжнародні комунікації») та напрямом «Міжнародне право».

На факультеті діють аспірантура, докторантура та Спеціалізована Рада з захисту кандидатських дисертацій за спеціальністю «Світове господарство і міжнародні економічні відносини» для підготовки кадрів вищої кваліфікації. Щорічно проводяться методичні семінари та круглі столи для викладачів та аспірантів факультету: так, наприкінці березня 2016 р., темою семінару були «Інформаційні ресурси в сучасному освітньому та науковому середовищі».

Протягом навчального року кафедрами факультету за сприянням студентського наукового товариства факультету, Харківського обласного осередку Всеукраїнської громадської організації «Українська асоціація економістів-міжнародників» було проведено наукові конференції: ХІ науково-практична конференція молодих вчених «Актуальні проблеми світового господарства і міжнародних економічних відносин», міжнародна науково-практична конференція «Міжнародні організації та міжнародне право ХХІ століття: етапи становлення, сучасний стан та перспективи розвитку»; всеукраїнська науково-практична конференція «Міжнародний бізнес як фактор розвитку» та ІІІ Всеукраїнська науково-практична студентська конференція «Іноземні мови у світовому економіко-правовому просторі». З нагоди 10-річчя кафедри туристичного бізнесу у готелі «Харків Палас» відбулась VII Міжнародна науково-практична конференція «Туристичний бізнес: світові тенденції та національні пріоритети»

В травні 2016 року студенти-економісти-міжнародники взяли участь в European Youth Event (EYE)-2016 у Страсбурзі (Франція) у складі міжнародної команди “Young Force Awakens”. Влітку 2016 року кращі студенти 2 курсу магістратури спеціальності «Міжнародні економічні відносини» успішно пройшли переддипломну практику в Міністерстві закордонних справ України.

На факультеті відкрито аудиторію імені відомого норвезького океанографа, біолога, метеоролога та громадського діяча, лауреата Нобелівської премії миру Фрітьофа Нансена та засновано 2 іменні стипендії: Фрітьофа Нансена та Семена Кузнеця. Науковим товариством студентів на факультеті відкрито розмовний англійський клуб «Future Foundation».

Студенти і викладачі кафедр факультету постійно залучаються до участі в наукових семінарах та конференціях, круглих столах, зустрічах-дискусіях присвячених актуальним проблемам розвитку міжнародних відносин, зовнішньоекономічної політики та стратегії країни, європейської інтеграції України тощо. З метою посилення практичної складової освітнього процесу, щорічно організуються зустрічі студентів спеціальності «Міжнародні економічні відносини» з керівництвом Харківської митниці та екскурсії на митний пост «Харків - Аеропорт». До освітнього процесу на факультеті постійно залучаються іноземні науковці та фахівці, успішні випускники факультету, представники компаній-роботодавців.

На факультеті діє Організаційно-інформаційний центр туристичного бізнесу, який сприяє організації практик студентів факультету та Університету в галузі туристичного бізнесу закордоном; а також науково-дослідний гурток «Універ-Інтур», де студенти факультету мають змогу проводити дослідження актуальних питань розвитку туристичного бізнесу в Україні та світі. У вересні 2016 р. продовжено традицію посвячення студентів 1 курсу до студентів факультету, на святкуванні відбувається закладення «Капсули Часу» першокурсників.

На факультеті проводяться різноманітні заходи за участі студентів та викладачів: інтелектуальна гра «Що? Де? Коли?», активно працює студентський Дебатний клуб (в листопаді 2015 року на факультеті відбулась Харківська англійська дебатна ліга KEDL - 2015) тощо. Викладачі та студенти постійно організовують туристичні тури з метою знайомства та вивчення рідного краю: Полтава, Опішня, Диканька, Сковородинівка, Тростянець, Красний Кут, Дніпропетровськ, а також оглядові тури містами України та зимові виїзди до Карпат. Студенти факультету постійно приймають участь у всіх спортивних змаганнях університету на яких виборюють призові місця. В 2015/2016 навчальному році факультет одержав «Гран-прі» в конкурсі творчості першокурсників «Alma Mater».

Проф. В.СІДОРОВ,  декан факультету міжнародних економічних відносин і туристичного бізнесу.