Понеділок, липня 22, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Студентська профспілка всім спілкам Спілка


ВІД РЕДАКЦІЇ. Якщо ви новачок в університеті і зовсім розгубилися в його складній структурі, тоді зверніться до профкому студентів, що знаходиться на пл. Свободи, 4, кімн. 2-53 або пл. Свободи, 6, кімн. 564. Первинна профспілкова організація студентів. аспірантів і докторантів ХНУ імені В. Н. Каразіна, маючи у складі багато студентів «за покликом серця» – волонтерів – та дружній колектив, допоможе вам зорієнтуватися в новій сфері життя.
С. С. МАХНОВСЬКИЙ, голова профспілки: «Профком – молодіжна, громадська організація, яка займається соціально-економічними питаннями, тобто вирішує завдання з оздоровлення, харчування, поселення студентів в гуртожитки, культурного відпочинку, спортивних ігор та ін..».
Профком студентів займається розплануванням студентського найцікавішого етапу в житті. Тут можна отримати членський квиток і за знижкою ходити до театру, кіно, клубів, дивитися вистави та виїжджати до різних міст України з екскурсією. Членом профспілкової організації може стати будь-який студент, аспірант, докторант університету денної форми навчання, незалежно від громадянства, національної приналежності, політичних поглядів та релігійних переконань. Профспілка налічує понад 9 з половиною тисяч членів.
Тут ви зможете знайти роботу, отримати карту пільгового проїзду в електротранспорті, застрахуватися від нещасних випадків, отримати допомогу малозабезпеченим студентам. чорнобильцям, інвалідам, студентам з числа дітей-сиріт. студентським сім’ям, оформити житлові субсидії та проконсультуватися безкоштовно у юристів. Активісти також організують свята-концерти для дітей з інтернатів. Всі малята отримують подарунки. А на Різдво або до свята Святого Миколая діє вільне пожертвування сиротам: іграшки, книжки, одяг – усьому зрадіють діти. Також на с тендах, що висять біля кожного деканату нерідко можна побачити оголошення про черговий конкурс краси чи конкурс фотографії, який готує профспілка.
Члени профспілкової організації мають право на придбання пільгових путівок до санаторію-профілакторію «Буревісник» за 10 % від повної вартості та спортивно-оздоровчого табору «Фігуровка». Або можна оздоровитися та відпочити влітку на березі Чорного та Азовського морів, а взимку – на базах відпочинку в Карпатах за 50% від вартості путівки.
Нещодавно відкрився проект «Назустріч один одному». Цей відділ співпрацює із харківський футбольним клубом «Металіст»: розповсюджує квитки на «Студентський сектор (28 і 29 сектори Південної трибуни, ціна квитка - 10 грн.), атрибутику, проводить запис до офіціального клубу вболівальників, організує групи підтримки на домашніх матчах футбольного клубу та поїздки на виїзні матчі «Металіста», проводить зустрічі студентів з гравцями команди, тренерським штабом і керівництвом клубу. Сьогодні сюди залучається до 5000 волонтерів для підтримки Євро-2012 – кожна вільна сила цінується й підтримує бойовий дух команди.
Первинна профспілкова організація підтримує реалізацію програми «Work&Travel». Це одна з найпопулярніших студентських програм культурного обміну, що реалізується за підтримки Міністерства освіти і науки України. Пройти стажування в іноземних компаніях; покращити англійську мову, познайомитись з новими друзями, отримати незабутні враження, подорожувати США – все це забезпечує Work&Travel. Стажування триває протягом 2-4 місяців, а по закінченню надана можливість ще 30 днів відпочивати та мандрувати Америкою.
В первинній профспілковій організації працюють студенти з лідерськими здібностями та вмінням допомагати людям, не отримуючи заробітної платні. В самому штаті профкому працює 5 осіб. Наприклад І. П. МАХНЕНКО, заступник голови первинної профспілкової організації студентів, аспірантів і докторантів, в свої студентські роки була активісткою протягом чотирьох років, а потім стала інструктором профкому і стала підійматися вище. Працює тут головний бухгалтер М. В. СОРОКІНА, інструктор з організаційно-масової роботи С. О. СЕГЕДА, інструктор з організаційно-масової роботи Л. В. ГЛУЩЕНКО, спеціаліст профкому Р. Ф. ЗАБРОДСЬКИЙ. Структура профспілки студентів, аспірантів і докторантів не дуже складна. Конференція організації обирає профспілковий комітет та ревізійну комісію (голова ревізійної комісії А. В. ПАСІСНИЧЕНКО). Профспілковий комітет обирає президію, яка в свою чергу розподіляється на комісії, які займаються різнобічними проблемами звичайного студента. Це комісії з соціально-економічних питань, з житлово-побутових питань, зі спортивно-оздоровчої роботи, з організаційної та культурно-масової роботи, з працевлаштування. Профбюро факультетів налічує 700 профгруп. Голови обираються демократичним відкритим голосуванням на конференціях факультетів. Серед активістів є студенти, які відзначилися стипендіями Харківської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України: Яна МОЛОДАН, студентка 5 курсу екологічного факультету, Марія ТКАЧЕНКО, студентка 3 курсу економічного факультету, Наталія ДЕМ'ЯНОВСЬКА, студентка 3 курсу біологічного факультету.
Працює сайт http://studprofkom.univer.kharkov.ua/, де можна відшукати інформацію для студентів не з Харкова: наприклад, три бібліотечні сайти (Центральної наукової бібліотеки ХНУ імені В. Н. Каразіна, ХГНБ імені В. Г. Короленко, Харківську обласну бібліотеку), телефонний довідник, схему ліній метрополітену, замовник білетів на вокзалі. Є тут і форум, куди пишуть свої побажання, питання та зауваження співробітникам профкому.
Організація була створена приблизно в 1927-1928 роках та й сьогодні залишається не тільки потрібною, але й невід’ємною частиною життя студента.


М. ШАЛІМОВА, третьокурсниця відділення журналістики