Вівторок, червня 25, 2024

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

Я хочу Вам сказати!

З В І Т

декана фізико-технічного факультету, професора кафедри прикладної фізики та фізики плазми Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, доктора фізико-математичних наук, професора Гірки Ігоря Олександровича про відвідання Чеського технічного університету в Празі, м. Прага, Чеська Республіка.


З 06.02.2017 року по 08.02.2017 року я перебував у Чеському технічному університеті в Празі, м. Прага, Чеська Республіка. Ця поїздка відбувалась на запрошення Асоціації Європейської мережі освіти в галузі фізики плазми та керованого термоядерного синтезу (FuseNet), членом якої є Каразінський університет. Цей візит (включаючи переїзд Харків-Київ-Прага-Київ-Харків та перебування на території Чеської Республіки) повністю профінансовано за рахунок спеціального фонду університету. Фінансування було достатнім.

Під час перебування в м. Прага я брав участь у 6-й Генеральній асамблеї FuseNet. У роботі асамблеї брали участь представники членів Асоціації, зокрема, навчальних, наукових та виробничих установ з Голландії, Італії, Великої Британії, Румунії, Німеччини, Бельгії, Болгарії, Польщі, Швейцарії, Угорщини, Португалії, Франції, Чехії, Данії, Словенії, Іспанії, Швеції, Ірландії, Словаччини, Фінляндії, тощо. Програма асамблеї включала екскурсію по інституту, звіт голови, звіт виконавчого офісу, звіт академічної ради, затвердження фінансового звіту, звіту ревізійної комісії, річного звіту, довибори членів президії, вибори ревізійної комісії.

В Чеському технічному університеті є власний токамак, який передано їм місцевим Інститутом фізики плазми. Вони запрошують усіх брати участь в експериментах на ньому, зокрема, віддалено. На цьому токамаку можна досліджувати електрони, що втікають; крайову плазму. Наявність токамака розширює можливості профорієнтаційної роботи. FuseNet намагається увійти до EuroFusion. Для того розглядають дві можливості: через установу з Данії та через MPIPP.

2016 р. пропозицію Каразінського університету про проведення міні студій на базі кафедри фізики плазми не було прийнято через обмеження в фінансуванні Асоціації. Однак, таку сферу діяльності Асоціації було схвалено Генеральною Асамблеєю. Ще однією галуззю, яка може виявитися корисною для ФТФ, є фінансування візитів лекторів до університетів, які є членами Асоціації. Асоціація планує створити студентську раду.

Класичний університет має переваги перед технічним, бо в класичному університеті студенти, наприклад, соціологічного факультету можуть співпрацювати зі студентами ФТФ у справі популяризації ядерної енергетики.

ФТФ міг би знайти своє місце в проекті ANNETTE, який має фінансування від Єврокомісії. Цей проект має на меті підготувати інженерів для термоядерної енергетики, які б були готові займатись питаннями радіаційної безпеки, фізичного захисту термоядерних електростанцій, створенням парогенераторів, транспортуванням електрики від станцій… Цьому сприятиме наявність на ФТФ кафедр, причетних до атомної енергетики.

У липні 2017 в Португалії відбудеться ювілейна конференція з фізики взаємодії плазми з поверхнею.

Під час переїзду та перебування на території Чеської Республіки не виникло жодних ускладнень, конфліктних ситуацій з в’їздом, виїздом, митницею та поліцією Чеської Республіки.

 

Проф. І.ГІРКА, декан фізико-технічного факультету.