П'ятниця, грудня 01, 2023

Загальноуніверситетська
газета
№ 7 (4016)
вівторок 8 квітня
2014 р.

З 1 січня 1817 р. Харківський університет видавав "Харьковские известия", з 8 квітня 1927 р. - "Робітник освіти", з 15 грудня 1928 р. - "Іновець", з 1 січня 1930 р. - "За нові кадри", з 1 січня 1936 р. - "За більшовицькі кадри", з 1 січня 1947 р. - "Сталінські кадри", з 1 січня 1957 р. - "Харківський університет" (вперше номер з такою назвою з'явився 19 грудня 1945 р.).

Газета нагороджена Почесною грамотою Державного комітету у справах преси, телебачення та радіомовлення України.

За Кодексом цінностей!

Доц. О. В. ТИТАР: «Каразінська премія − висока оцінка»

Доцент кафедри теорії культури і філософії науки філософського факультету Олена Володимирівна ТИТАР нагороджена Премією імені Василя Каразіна ІІІ ступеня. 
Кандидат філософських наук, під її науковим керівництвом успішно захищено дві кандидатські дисертації. Автор понад 100 наукових публікацій, з них 40 у фахових журналах, 30 тез доповідей на міжнародних конференціях, співавтор 3-х підручників з грифом МОН, 2-х колективних монографій… У 2006 році була видана монографія «Культура Слобожанщини проблеми національно-культурної ідентичності: монографія» (Х., 2006), у 2015 році − монографія «Українські національні і культурні ідентичності у глобалізованому світі (на прикладі культури Слобожанщини)». Минулого року захистила докторську дисертацію.

О. В. ТИТАР: «Премія імені Василя Каразіна - висока оцінка досягнень у навчальній, науковій і виховній роботі за 2016 рік. Пишаюся, що отримала таке схвалення від рідного університету. Це  дуже важливо. Каразінський університет є авторитетною та шанованою організацію в усьому світі, а здобути будь-яке визнання твоєї наукової роботи в Alma mater - щастя для кожного науковця. Премія спонукає мене ще глибше займатися питаннями філософського розгляду подій культури та історії Слобожанщини, надає почуття співпричетності до великих імен, пов'язаних з Харківським університетом. Головним досягненням моєї наукової роботи за 2016 рік став захист докторської дисертації, присвяченої українським національним і культурним ідентичностям у глобалізованому світі. Принциповою науковою новизною мого докторського дослідження є виділення чотирьох культурно-історичних типів розвитку ідентичностей (бароковий, романтичний, модерний та постмодерний), а також парадигмальних типів розвитку ідентичності (масовий-елітарний, номадичний-доместичний, бароковий-класичний, раціональний-надраціональний (символічний)). Конкретний тип ідентичності проявляється у формах наративів, репрезентацій, а також в різних формах раціональності (міфологічній, науковій, символічній). Основним матеріалом дослідження став розвиток культури й освіти Слобожанщини. Цьому ж питанню була присвячена і моя монографія «Українські національні і культурні ідентичності у глобалізованому світі (на прикладі культури Слобожанщини)». В навчальній роботі багато уваги приділяю розвитку спеціальності «культурологія», оскільки вважаю, що саме за культурологічною гуманітарною освітою майбутнє нашої сучасної науки».

Таїсія ЄРОХІНА.


Стипендія Президента

Стипендією Президента України відзначена студентка Каразінського університету, четвертокурсниця факультету математики і інформатики Людмила КРИВОНОС.

Людмила навчається на кафедрі прикладної математики у групі МП-41. Усі п’ять іспитів зимової сесії: методи оптимізації, математичну статистику, фізику, програмне забезпечення обчислювальних систем та політологію склала на «відмінно» (між іншим, як і на всіх попередніх курсах). Людмила КРИВОНОС: «Я дуже рада, що прийшла навчатися саме до Каразінського університету, адже тут − чудові викладачі.

Я відвідую  семінари, консультації, сама іноді консультую студентів. Мені складно виділити когось із викладачів, тому що вони всі запам'яталися мені як висококваліфіковані фахівці, які завжди готові поділитися своїми знаннями. Для мене здобуття стипендії Президента було абсолютно несподіваним. Сьогодні, на жаль, все менше і менше студентів цікавляться математикою. Президентська стипендія, на мій погляд, є гарним стимулом для студентів, які не байдужі до цієї науки і мають бажання продовжити працювати в цій галузі. Я дуже вдячна за таку нагороду, вважаю, що це заслуга моїх викладачів, які завжди готові пояснити, зацікавити і допомогти студентові. Сподіваюся, що в майбутньому на моєму факультеті буде більше людей, які отримуватимуть таку винагороду».